Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Görkem Temelkaya Kimdir?

0 424

Özel bir sektörde reklam satış direktörü olarak görev yapan Görkem Temelkaya 34 yaşındadır. 14 yıldır İstanbul’da bulunan kurumsal hayattan sıkıldığı dönemlerde hobi olarak yaptığı seyahatleri tek kurtarıcısı oluyor. Kazandığı paranın büyük bir bölümünü yurt dışında gezmek istediği yerlere harcıyor. Gezeceği yerleri de bu zamana kadar izlediği filmlerden seçtiğini söylüyor.

Görkem, dört kıtada 27 ülke ve 73 şehiri gezmiştir. Tatillerinin dışında çalıştığı dönemlerde hafta sonlarını evde geçirmeyi tercih ediyor. Yurt dışı tatillerinin aksine İstanbul’da olduğu dönemlerde tam bir ev kuşu olduğunu belirtiyor. Evde olduğu dönemlerde genellikle mutfakta zaman harcayıp, film ve dizi seyretmeye çalışıyor. Patlamış mısır yemek ise film ve dizi seyrederken olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

İlk zamanlarda İstanbul’un yoğun trafiği ve karmaşasından kaçış olarak yurt dışı seyahatlerini gerçekleştirirken ilerleyen dönemlerde bu tam bir tutkuya dönüştüğünü söylüyor. Çalıştığı dönemlerde ucuz uçak biletlerini araştırarak kendisine yeni rotalar çizmeyi ihmal etmiyor. İzlediği filmlerden esinlenerek gittiği ülkeler de bulunuyor.

İlk seyahatini “Barselona Barselona” filmden esinlenerek Barselonaya gerçekleştirmiştir. Sene başında iş yoğunluğundan fırsat bulabilecek zamanları belirledikten sonra rezarvasyonlarını organize etmektedir. Bayram ve resmi tatiller de mutlaka bir organizasyonu önceden ayarlamaya çalışmaktadır.

İtalya’yı çok özel bulmaktadır. Her yıl fırsat bulduğu zamanlarda görmediği bir şehirine gitmeye çalışmaktadır. Çünkü İtalya’nın doğası, tarihi ve mimarisinin oldukça özel olduğunu paylaşıyor. Avrupa’ya gerçekleştirdiği gezilerde ortalama bütçesi yol, yemek ve konaklama dahil 2.000 TL’yi geçmeyecek şekilde planlama yapmaktadır.

Tüm okurlara önerisi yurt dışına çıkmaktan çekinmeden öncelikle vize zorunluluğu olmayan ülkere seyahat edilmesini öneriyor. (Makedonya ya da Sırbistan bu ülkelerden bir kaçı olarak sıralanabilir.)

Seyahatlerinde fotoğrafladığı özel kareleri @gorkemce adlı Instagram kullanıcı hesabından takipçileri ile paylaşıyor.