Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Gülçin Ergül Kimdir?

0 494

2005 yılında kurduğu 4 kişilik kız müzik grubu hepsi 1 ve 2007 yılında başlayan iki sezon süren yine grupça oynadıkları Hepsi 1 adlı dizide Gülçin isimli bir karakteri canlandırmasıyla ün kazanan Gülçin Ergül, 30 Ekim 1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Güzel sanatçı, şarkıcı, oyuncu ve manken olarak halk tarafından beğeni almıştır. Başarılı sanatçı birçok beğenilen albüme ve dizi jeneriğine imza atmıştır.

Gülçin Ergül’ün Sanat Hayatı Nasıldır?

Güzel sanatçı Gülçin Ergül, dansa, müziğe ve oyunculuğa çocuk yaşlardan beri ilgi duymaya başlamıştır. Her yaptığı işle gündeme gelmeyi başaran Ergül, 8 yaşındayken Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde piyano eğitimi almaya başladı. Aynı zamanda AKM Devlet Opera ve Balesi’nin çocuk korosunda yer alan sanatçı günümüzde ki sahip olduğu ünün sinyallerini vermiştir aslında. Aynı zamanda başarılı bir oyuncuda olan Gülçin Ergül, çocukluğunda Kuş adam ve Prens, Kül Kedisi, Fındıkkıran, Uyuyan Güzel, Kral ve Ben, Midas’ın Kulakları, Turandot gibi oyunlarda senelerce çocuk dansçı olarak performans göstermiştir.

Ergül’ün her zaman bir kız grubu kurma hayali olmuş ve bu hayali Eren Bakıcı, Yasemin Yürük ve Cemre Kemer ile 2005 yılında 4 kişilik bir kız grubu kurarak gerçeğe çevirmiştir. Daha sonra bu dörtlü yine 2005 yılında Hepsi isimli bir albüm çıkarmış ve bu albüm sayesinde müzik piyasasında gündeme gelmeyi başarmışlardır. Güzel şarkıcı ve arkadaşları 2007 yılında başlayan hepsi 1 adlı diziyle ilk oyunculuk hayalini gerçekleştirmiştir. Dizi 2 yıl yayınlanmış ve 2009 yılında final vermiştir. Güzel sesli sanatçı 2009 yılında Show Tv’nin jenerik müziğini seslendirmiştir. Gülçin Ergül, 2009 yılının kasım ayında hayallerini süsleyen kız grubu alan Hepsi’den ayrılmıştır. Ergül, bir röportajda ayrılmasının sebebini mali anlaşmazlıklar olarak belirtmiş bundan sonraki müzik yaşamını solo devam ettirmek istediğini söylemiştir. Güzel şarkıcı gruptan ayrıldıktan sonra 2010, 2015 ve 2016 yıllarında 3 adet albüm çıkarmıştır.

Gülçin Ergül Hangi Albümleri Çıkarmıştır?

Başarılı müzisyen ilk albümünü bilindiği üzere hayali olan kız grubu Hepsi ile çıkarmıştır. Albümün ismi de grupla aynı ismi taşımaktadır (Hepsi) 2005. Sanatçı bu albümle sükse yapmış ve ismi tanınmaya başlamıştır. Gülçin Ergül bu grup albümünden sonra diğer 3 albümü tek başına çıkarmıştır. Etkileyici şarkıcının ilk yalnız olduğu albümü ‘Bravo’  2010 yılında piyasaya sürülmüştür. Bu albümden sonra müziğe ara veren sanatçı, 2015 yılında çıkardığı ‘Bir tanecik aşkım’ albümü ile müziğe geri dönmüştür. Ergül, 2016 yılında ise ‘Harebeyim’ adlı albümü çıkarmıştır.

Gülçin Ergül’ün Eğitim Hayatı Nasıldır?

Güzel sanatçı, İstanbul da ortaokul ve lise yıllarını bale eğitimi üzerine tamamladı. Bu süreçte AKM çocuk balesinde çalıştığı yedi yılın ardından ayrıldı. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Devlet Konservatuvarı’nın bale bölümünü kazanan Gülçin Ergül, bu bölüme devam etmemiş, MSGSÜ Devlet Konservatuvarı’nın Modern Dans bölümüne geçiş yapmış ve bu bölümü bitirmiştir.

Gülçin Ergül’ün Yaşı Kaçtır?

Sevilen oyuncu ve şarkıcı Gülçin Ergül, İstanbul da 30 Ekim 1985 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Ergül, şuan 32 yaşındadır.

Gülçin Ergül’ün Burcu Nedir?

Güzel ve başarılı sanatçı Gülçin Ergül, akrep burcudur. Sanatçı bir röportajda burcunun özelliklerini taşıdığını ve bununla övündüğünü belirtiyor.

Gülçin Ergül’ün Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Gülçin Ergül’ün kilosu 55 ve boyu 1.70m dir. Sanatçı verdiği bir röportajda boyu kızlara göre daha uzun olduğu için çocukluğunda uzun kız lakabı takıldığını söylemiştir.

Gülçin Ergül’ün Göz ve Saç Rengi Nedir?

Başarılı sanatçının göz rengi kahverengidir. Saç rengi ise doğuştan sarıdır.

Gülçin Ergül’ün Sevgilisi Kimdir?

Sarışın güzel, bekar ama Oleg isimli sevgilisi vardır. Sanatçı kimliğiyle daha göz önünde bulunan Gülçün Ergül, bir röportajında aşk hayatını kameralar karşısında yaşamak istemediğini belirtmiştir.

Hem Yoga eğitmeni hem Şarkıcı Gülçin Ergül’ün Seçtiğimiz Fotoğrafları