Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Gülden Mutlu Kimdir?

Gülden Mutlu Kimdir?
0 501

Bir çok albümüyle ve ünlü sanatçılara yazdığı parçalar ile tanıdığımız Gülden Mutlu, 2012 yılında ilk single parçası ‘’Unutamam  Dedin’’ adlı parçayı çıkarmıştır. Aynı zamanda müzikleriyle beğeni toplayan Emre Aydın ile Soğuk Odalar adlı parçada düet yapmışlardır. Soğuk Odalar parçasıyla yıldızı parlayan güzel şarkıcı ve söz yazarı Gülden Mutlu, 1984 yılında Tekirdağ’da dünyaya gelmiştir.

Gülden Mutlu’nun Eğitim Hayatı Nasıldır ?

Seslendirdiği birçok şarkı ve çıkardığı albümlerle kamuoyunun beğenisini toplayan Gülden Mutlu, ilkokulu ve ortaokulu Tekirdağ’da tamamlamıştır. Aynı şekilde lise eğitimini de tamamlayan sevilen şarkıcı Üniversite eğitimi için Ege Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarına kaydını yaptırmıştır. Fakat üniversite eğitimini 2005 yılında Temel Bilimler Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

Gülden Mutlu’nun Müzik Kariyeri Nasıldır ?

Şarkıları hafızalara kazınan güzel şarkıcı Gülden Mutlu,şarkı sözü yazmaya ortaokulda başladı. Kendisinde müzik yeteneği gören Mutlu üniversite eğitimi için Devlet Konservatuvarını seçti. Üniversite eğitimi süresince İzmir’de bir çok ünlü mekanda sahne aldı.Bu süreçte keman çalma eğitimi de alan müziğe tutkulu sanatçı, aralarında TRT’nin duayen sanatçılarının da bulunduğu konserlerde keman çaldı. Bu yıllarda yeteneğiyle öne çıkan şarkıcı 2 yıl boyunca Ege Ordu Komutanlığı Sanatçısı görevi yaptı. 2008 yılında eşiyle birlikte restoran işletmek için gittiği Londra’da bulunan yerel bir koroya katıldı ve bu koro da şeflik üstlendi. İngiltere Parlementosu‘nda sahne aldı ve burada ülkemizi temsil eden Gülden Mutlu Londra’nın ilk kadın şefi olduğu için birçok gazetede ismi yayınlandı. Londra’da da ün kazanan genç şarkıcı İngilterede tanınan 2 mekanda uzun süreler sahne aldı. Londra macerasının ardından Türkiye’ye dönen Mutlu ortak arkadaşlar aracılığıyla Emre Aydın ile tanıştı. Şarkıcı Türkiye’de ki ününü bu tanışmadan sonra kazandı.  Emre aydın ile birlikte kendi yazdığı Soğuk Odalar isimli parçayı seslendiren güzel sesli şarkıcı parçanın çok beğenilmesinden sonra Unutamam Dedin adlı single çıkardı.

Gülden Mutlu’nun Albümleri

Başarılı şarkıcı ilk albümü olan ‘’Unutamam Dedin’’ i 2012 yılında çıkarmış , ikinci albümü ‘’Sen Yokken Oralar’’ı 2014 yılında görücüye çıkmıştır. Sanatçının tüm şarkıları beğeni toplamış ve ilgi görmüştür.

Gülden Mutlu Nerelidir ?

Şarkıylarıyla son zamanlarda ilgileri üstüne çeken Gülden Mutlu, 33 sene önce Tekirdağ’da dünyaya gelmiştir. Aslen Tekirdağlı olan Gülden Mutlu, hayatının bir kısmını İstanbul’da bir kısmını da İzmir’de yaşamıştır.

Gülden Mutlu Kaç Yaşındadır?

Genç ve güzel şarkıcı Gülden Mutlu, 1984 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Sevilen şarkıcı şuan 33 yaşındadır.

Gülden Mutlu’nun Boyu Kaçtır?

Sürekli hit şarkılar yazan ve seslendiren sanatçının boyu Türkiye standartlarının baya üstündedir. Güzel şarkıcı  1,77 m boyundadır.

Gülden Mutlu Kiminle Evlidir?

Gülden Mutlu 2008 yılında eşiyle dünya evine girmiştir. Şarkıcı eşiyle nasıl tanıştığını HT magazine verdiği röportajda anlatmıştır. Röportaja göre eşiyle görücü usulü evlendiğini ama örneklerinin tersine evliliklerinin aşk ve gerçeğin üzerine kurulduğunu söylemiştir. Çiftin birde 7  yaşında Melisa adında bir kızı bulunmaktadır. Aynı röportajda kızıyla ilgili soruyu da yanıtlayan güzel sanatçı kızı için ‘Kızcağızımla çok iyiyiz. Melisa 7 yaşında ve çok anlayışlı. İstanbul’a geleceğim zaman ondan izin alıp geliyorum. Allah’tan bu anlamda zor bir çocuk değil. Yoksa onu bırakıp gelmek çok zor olurdu. Ancak bir kız annesi olarak ona daha fazla vakit ayırıyorum’ ifadelerini kullanmıştır.

Seçtiğimiz Fotoğrafları