Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Hayati Yazıcı kimdir? Kaç yaşında aslen nerelidir?

Hayati-Yazıcı-kimdir-aslen-nereli-kaç-yaşında
0 3.517

Siyasi ve Hukuki İşler Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı kimdir? Kariyerli siyaset adamı Hayati Yazıcı aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte Hayati Yazıcı’nın biyografisi ve hayatı

HAYATİ YAZICI KİMDİR?

23 Mayıs 1952 tarihinde dünyaya gelen Hayati Yazıcı aslen Rizelidir. İlk okul eğitimini Buzlupınar Köyü’nde okuduktan sonra, orta okul ve lise eğitimini  Trabzon ve Erzurum İHL’nde tamamlamıştır. 1975 senesinde ise üniversite eğitimini  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bitirmiştir.

Kamu Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini de tamamlamasının ardından 1976 senesinde hakim adayı olarak İstanbul Adliyesi’nde kamu görevlisi olarak çalışmıştır.

Hayati-Yazıcı-kimdir-aslen-nereli-kaç-yaşında
Hayati-Yazıcı-kimdir-aslen-nereli-kaç-yaşında

1984 yılından itibaren serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Hayati Yazıcı bu süreçte Recep Tayyip Erdoğan’ın Avukatı ve Hukuk Müşaviri olarak da görev yapmıştır

Siyasi kariyeri

Siyasi hayatına ilk olarak Adalet ve Kalkınma Partisi ile 2002 yılında İstanbul milletvekili olarak başlamıştır. AK Parti‘nin kuruşulundan itibaren Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, Gümrük ve Ticaret Bakanı görevlerini de başarılı bir şekilde yürüten Yazıcı ayrıca evli 2 çocuk babası ve 3 torun sahibidir.