Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Hazal Filiz Küçükköse Kimdir?

Kara Sevda Dizisi
0 4.566

9 Şubat 1988 doğumlu olan Hazal Filiz Küçükköse, 29 yaşındadır ve Ankara doğumludur. 3 kardeşi olan Hazal Filiz Küçükköse Ankara’da doğup büyümüştür. Annesi ev hanımı, babası emekli memurdur.

Küçüklüğünden beri tiyatroya ilgisi vardır. İkiz kardeşi olan Deniz Küçükköse ile birlikte tiyatro kulüplerine katılan güzel oyuncu, Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde biyoloji bölümünü kazandı ve burada tiyatro kulübüne katıldı. Üniversitedeki ilk senesinden sonra sosyal medya üzerinden kendisinin fotoğrafını gören bir cast direktörü sayesinde denemeye alındı. Bu deneme sonrasında Deniz Yıldızı dizisiyle oyunculuk kariyeri başladı.

Kalbim Seni Seçti, Ustura Kemal, Uçurum, Beni Affet, Günahkâr dizilerinde çeşitli roller alan oyuncunun asıl başarısı Kara Sevda dizisinde canlandırdığı Zeynep karakteriyle oldu. Bu dizi ile popülerliği artan oyuncu, Show TV ekranlarında yayınlanacak olan Rüya dizisinde Elif karakterini canlandıracak ve başrol olarak oynayacak.

Hazal Filiz Küçükköse fotoğrafları

Kariyeri oldukça iyi ilerleyen oyuncu Hazal Filiz Küçükköse 2014 yılında Deniz Yıldızı dizinde birlikte rol aldığı Turan Tunalı ile evlendi. Çiftin birliktelikleri halen sürmekte.