Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Hikmet Anıl Öztekin Kimdir?

Hikmet Anıl Öztekin
0 12.067

Yazdığı kitaplarla sürekli çok satanlar listesinin başında yer alan Hikmet Anıl Öztekin kimdir? Son olarak Fesleğen kitabı ile gündeme gelen Hikmet Anıl Öztekin aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır? İşte Hikmet Anıl Öztekin eşi ve biyografisi.

Yazdığı kitaplarla sürekli çok satanlar listesini alt üst edip listenin en başlarında yer alan Hikmet Anıl Öztekin, öğretmen olan bir anne ve babanın çocuğu olarak 1986 yılında Trabzon’da dünya ya gözlerini açmıştır. Ünlü yazar Gemi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş ve 27 yaşına kadar bu mesleği yapmıştır. Hikmet Anıl Öztekin mesleğini iyi yapsa da kalbinin işaret ettiği yazarlığa yönelmiş ve kitap yazmaya başlamıştır. Sevilen yazarın ilk kitabı 2014 yılında çıkardığı Elif Gibi Sevmek adlı şiir kitabıdır. Bu kitapla tanınan ve takdir toplayan Öztekin, 2014 yılının sonunda ikinci kitabı olan Elif Gibi Sevmek – 2 ‘yi çıkarmış ve bu kitabıyla da okuyucunun gönlünü çalmayı başarmıştır. Diğer iki kitabını 2015 ve 2016 da çıkaran Hikmet Anıl Öztekin son kitabını ise 2017 yılında piyasaya sürdü.

Hikmet Anıl Öztekin’in Eğitim Serüveni Nedir ?

Başarılı yazar, bir röportajında ilkokul ve lise yıllarında matematik ile fizikle aşk yaşadığını belirtmiştir. Aynı zamanda bir mühendis olan Öztekin, ilkokul ve liseyi tamamladıktan sonra kazandığı İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümünü başarıyla tamamladı ve bir gemi inşaat mühendisi olarak mezun oldu.

Hikmet Anıl Öztekin
Hikmet Anıl Öztekin

Hikmet Anıl Öztekin’in Yazdığı Kitaplar Nelerdir ?

27 yaşında Gemi İnşaat Mühendisliğini bırakıp küçük yaştan beri hayali olan kitap yazma yani yazar olma kararını veren Hikmet Anıl Öztekin, yazdığı kitaplar ile okuyucuyla bağ kurmuş ve sevilen yazarlar arasında yerini almayı başarmıştır. 2014 Ocak ayında ilk kitabını bir şiir kitabı olarak çıkardı. Elif Gibi Sevmek adlı kitap halk tarafından beğeni topladı ve Hikmet Anıl Öztekin’in ün yapmasını sağlamıştır. Okuyucudan olumlu geri dönüş alan yazar, 2014 yılının Kasım Ayında Elif Gibi Sevmek – 2 adlı kitabını okuyucularına sundu. Başarılı yazar, Eyvallah isimli üçüncü kitabını ise 2015 yılında hayranları ile buluşturmuştur. Bu kitabın devamı niteliğinde ki Eyvallah -2 kitabını ise hemen 1 sene sonra 2016 yılında piyasaya sürmüştür. Yazarın yayınladığı tüm kitaplar okuyucu tarafından ilgi görmüştür. Genç yazar, 2017 yılında son kitabı Fesleğen’i yayınladı.

Hikmet Anıl Öztekin’in Burcu Nedir?

Başarılı bir mühendisken başarılı bir yazara dönüşen Öztekin’in burcu Kova dır.

Hikmet Anıl Öztekin’in Yaşı Kaçtır?

Genç yazar, 1986 yılında doğmuştur ve şuan 31 yaşındadır.

Hikmet Anıl Öztekin Evli midir?

31 yaşında ki yazar Öztekin bekar ve hayatının aşkını aramaktadır.

İşte Hikmet Anıl Öztekin’in tüm kitapları

2014 yılı Elif gibi Sevmek kitabı toplam 600.000 adet basıldı

2014 yılı Elif gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül kitabı toplam 350.000 adet basıldı

2015 yılında Eyvallah kitabı toplam 400.000 adet basıldı

2016 Eyvallah-2 kitabı toplam 250.000 adet basıldı

2017 Fesleğen kitabı toplamda kaç adet basıldığı henüz açıklanmamıştır.