Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

İbrahim Çelikkol

Siyah Beyaz Aşk Ferhat
0 1.971

Yakışıklı oyuncu İbrahim Çelikkol, 04 Şubat 1982 tarihinde Kocaeli’nin İzmit ilçesinde dünyaya gelmiştir. Kariyerinde en başta profesyonel model olarak çalışmaya başlamıştır. Fiziği ve yakışıklılığı sayesinde bu alanda ilerlemiştir.

Oyuncunun bir diğer alanı ise spordur. Basketbolda profesyonel olarak oynamıştır. Ligde ve milli takımda forma giymiştir ancak bu serüveni uzun sürmemiş, buradan oyunculuğa adım atmıştır.

Oyunculuğa Osman Sınav sayesinde başlamıştır. Onun yönettiği bir dizi olan Pars Narkoterör isimli dizide Başkomiser Şamil karakterine hayat vermiştir. Dizide başrol olarak oynamıştır. Dizi yaklaşık 1 yıl ekranlarda kalmıştır.

Daha sonraları oyunculuğa devam etmiştir. TRT’de ve FOX TV’de MAT ve Keskin Bıçak isimli dizilerde rol almıştır. Keskin Bıçak dizisinde Mithat karakterine hayat vermiştir. Daha sonra ise ShowTV ekranlarında izlediğimiz Karadağlar dizisinde rol almıştır.

Sinema deneyimi de olan oyuncu İbrahim Çelikkol, Fetih filmi ile tanınıyor. Bu dizide tarihimizin önemli ismi Ulubatlı Hasan karakterine başarıyla hayat vermiştir. Sinema alanında Sadece Sen isimli bir başka filmde rol almıştır.

Siyah Beyaz Aşk dizisi Ferhat karakteri

Dizi kariyerine devam edecek oyuncu İffet, Merhamet gibi dizilerde de rol almıştır. Şu sıralar ise KanalD ekranlarında yayınlanan Siyah Beyaz Aşk dizisinde Ferhat karakteriyle izleyici karşısına çıkacaktır.

Magazinsel olarak da gündemden düşmeyen oyuncu bir çok ünlü isim ile anılmasına rağmen Mihre Mutlu ile mutlu bir ilişki sürdürmektedir. Medyada Mihre Mutlu’yu ailesinden istediği konuşulmuştur.

Oyuncu İbrahim Çelikkol, 187 boyunda ve 75 kg ağırlığındadır.