Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

İrem Helvacıoğlu Kimdir?

0 824

İrem Helvacıoğlu; Almanya’da 2 Şubat 1990 yılında doğmuş Türk asıllı bir ailenin kızıdır. Aslen Ankaralıdır. Uzun bir zaman dilimini Almanya’da geçirmiş olan İrem Helvacıoğlu kimdir; şu ana kadar çok fazla dizide görmediğimiz ancak oynadığı dizilerin kalitesi ile hızlı bir şekilde tanınmış ve daha da ünlenecek olan biri.

Oyunculuk mesleğini benimseyen ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı bölümünde oyunculuk eğitimi alan İrem Helvacıoğlu; 170 cm olan boyu ve 55 kilosu ile fizik olarak da dikkat çeken bir yapıya sahip. Göz rengi yeşil olan ve Galatasaray taraftarı olan İrem’i kızı oldukça iyi projelerde izleme imkanı bulduk.

Çok sevilen bir dizi olan ve bitişi ile herkesi üzen Bir Ankara Polisiyesi Behzat Ç. Dizisinde bir dönem rol alan oyuncu bu dizi ile dikkatleri üzerine çekti demek mümkün. Henüz çok az projede yer alan İrem sadece bu projede dahi; Erdal Beşikçioğlu, Canan Ergüder, Ege Aydan, Fatih Artman gibi ünlü ve işinde başarılı isimler eşlik etmiş ve bu durum İrem Helvacıoğlu için iyi projelerin kapısını açmıştır demek mümkün.

Dizideki başarılı oyunculuğu ardından İrem; Muhteşem Yüzyıl kadrosu içinde kendine yer bularak Clara adında bir hatunu canlandırmıştır. Başarılı oyunculuğunu aksan ve oyunculuk bilgisi ile net bir şekilde gösteren İrem; güzelliği ile de dikkatleri en net şekilde burada ortaya koymuş ve Halit Ergenç, Meryem Uzerli gibi kişiler ile kamera arkasında ve önünde bulunma şansı yakalamıştır.

Türkiye’nin en uzun soluklu ve neredeyse her sezon sabırsızlıkla beklenen dizisi olan Kurtlar Vadisi kadrosunda yer bularak Kurtlar Vadisi Pusu çekimlerinde yer aldı. Rolünün ağırlığını taşıması ve bu denli ciddi bir ekibin içinde sırıtmaması oyuncunun profesyonelliğini bir üst seviyeye çıkardı demek mümkün. Her geçen gün yapımcı ve senaristlerin dikkatini daha fazla çeken İrem; son projesinden önce Güneşin Kızları dizisi kadrosunda yer aldı ve en dikkat çeken rolü bu bu dizide yer aldığı Tuğçe rolüydü demek mümkün.

Güneşin Kızları; izmirden 3 kızı ile çocukken sevdiği adama gelen Güneş adında bir annenin seçimlerini ve sonuçlarını anlatıyordu. Darmadağan 3 kızın hayatının aşklar ve entrikalar ile değiştiği dönemde dizinin kötü karakterlerinden birini canlandıran İrem zaman içinde iyiliği tercih edecekti. Kadrosu son derece iyi olan dizide İrem’e; son dönemin parlayan yıldızlarından olan Buru Özbek; Hande Erçel gibi oyuncuların yanı sıra, Emre Kınay, Evrim Alasya, Berk Atan, Tolga Santaş gibi oyuncular da eşlik etti.

Son olarak kendisini No:309 adı verilen dizide tüm güzelliği ile iyleyebilirsiniz. Evlenmek üzere olduğu adamın başka bir kadından çocuğu olacağını öğrenen ancak sevgisine ve hırslarına yenik düşerek bu adamdan vazgeçemeyen bir kadını başarıyla canlandırıyor.

Kaynak: https://kimdir.tv/

Fotoğrafları