Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Kenan Acar Kimdir?

Kenan Acar
0 2.405

Son olarak Kanal D’ de yayınlanan Meryem dizisiyle seyircinin karşısına çıkan Kenan Acar, 6 Mart 1990 tarihinde İzmir Karşıyaka’ da dünya ya gözlerini açmıştır. Genç oyuncu, İşletme bölümü mezunu olsa da oyunculuk ile ün kazanmıştır. Kenan Acar, boyu ve yakışıklığıyla seyircinin ilgisini çekti. Medcezir dizisiyle ilk kez seyirci karşısına çıktı. Yakışıklı oyuncu bu dizide Murat karakterini canlandırdı. Medcezir dizisi reyting başarısı elde edince Acar’da ünlenmeye başladı. Kenan Acar, şuan Kanal D’ de yayınlanan Meryem dizisinde Güçlü Tekiner’i canlandırmaktadır.

Kenan Acar Hangi Okullardan Mezun Olmuştur?

Meryem dizisiyle dikkatleri tekrar üzerine çeken Kenan Acar, memleketi İzmir’ de bulunan Bornova Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Lise eğitiminin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’ ni kazandı ve İşletme bölümüne kayıt oldu. İTÜ Suny İşletme Çift Diploma Programı doğrultusunda bölümünün iki yılını İstanbul da, diğer iki yılını ise New York State University de okudu. Çift üniversiteden aldığı diploma ile mezun olan Kenan Acar, üst düzeyde İngilizce ve başlangıç düzeyinde İspanyolca bilmektedir. Temel oyunculuk eğitimi aldıktan sonra Amerika da Stella Adler Oyunculuk Stüdyosunda oyunculuk teknikleri ve kamera oyunculuğu üzerine eğitim aldı. Yakışıklı oyuncu halen Craft Oyunculuk Atölyesinde Çağ Çalışkur ile tiyatro eğitimi almaktadır.

Kenan Acar Hangi Dizilerde Oynamıştır?

Yakışıklığıyla genç kızların sevgilisi olan Kenan Acar, ilk oyunculuk deneyimini Amerika’ da yaşadı. Burada The Following dizisinde küçük bir rol aldı. Bu deneyimin ardından Türkiye ye dönen genç oyuncu, ülkemizde ilk adını duyurduğu dizi olan Medcezir’ de Murat karakterini canlandırdı. Acar verdiği bir röportajda Medcezir dizisinde aldığı rolün kendi kariyeri için dönüm noktası olduğunu belirtmiş ve bu diziyle ünlendiğini söylemiştir. Medcezir dizisiyle oyunculuk dünyasına başarılı bir adım atan Kenan Acar, 2015 yılında Gamsız Hayat dizisinde Arda karakterini canlandırmıştır. Yakışıklı oyuncu, 2017 yılında başlayan Meryem dizisinde Güçlü Tekiner’i oynamaktadır.

Meryem Dizisinde Kenan Tekin Acar’ın Canlandırdığı Güçlü Tekiner Kimdir?

Güçlü Tekiner, Sargun Malikanesi’nin müştemilatında çalışan Gülümser’in oğludur. Savaş’la beraber büyümüşler, onun kardeşi, dostu, sağ kolu, her şeyi olmuştur. Savaş ile beraber Sevinç’in ölümünden sonra davanın ve katilin peşine düşmektedir.

Kenan Tekin Acar’ın Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Oynadığı dizilerle öne çıkan yakışıklı oyuncu Kenan Acar’ın boyu 1,91 m olmakla birlikte kilosu 80 dir.

Kenan Acar’ın Saç ve Göz Rengi Nedir?

Uzun boyuyla dikkat çeken Kenan Acar’ın gözleri kahverengi iken saçlarının rengi kumraldır.

Kenan Acar’ın Burcu Nedir?

27 yaşındaki başarılı aktör’ün burcu Balık tır.

Kenan Acar’ın Sevgilisi Var mıdır?

27 yaşındaki yakışıklı oyuncu bekar olmakla birlikte aşk yaşadığı biri yoktur.

Fotoğrafları