Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Kutlu Özmakinacı Kimdir?

Kutlu Özmakinacı
0 6.745

Son dönemlerin en çok dinlenen rock gruplarından Yüksek Sadakat’in kurucusu, şarkı yazarı, gitarist Kutlu Özmakinacı başarılı bir sanatçıdır. Aynı zamanda bir çok dergide yazarlık görevinde de bulunan Kutlu Özmakinacı, 1966 yılında İzmir’de doğmuştur. Yüksek Sadakat gibi ünlü bir rock grubunun kurucusu olan Özmakinacı, halen grupta bas gitar çalmaktadır. Bas gitar çalmanın yanında grubun söylediği bir çok şarkıyı da Kutlu Özmakinacı yazmıştır.

Kutlu Özmakinacı’nın Eğitim Hayatı Nasıldır?

İzmir’in Bornova ilçesinde doğan başarılı sanatçı, eğitim hayatında da oldukça başarılı bir öğrencilik yaşamıştır. Kutlu Özmakinacı, lise yıllarını İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde geçirmiştir. Daha sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a giden Özmakinacı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Hayatını şekillendiren müzikle de tanışması bu üniversite yıllarına dayanmaktadır.

Kutlu Özmakinacı’nın Kariyeri Nasıldır?

İstanbul Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra kendini daha çok müziğe adamıştır. Üniversiteden mevzun olduktan sonra ilk yıllarında bir çok grupla beraber sahneye çıkmıştır. Bir yandan değişik gruplarla sahneye çıkarken diğer yandan da şarkı yazmaya başlamıştır. Aynı döneme denk gelen zamanlarda yazarlık yapmaya başladı. İlk yayınları Sokak Dergisi’nde yayınlandı.  Müzikte olduğu kadar yazarlıkta da başarılı olan başarılı sanatçı, Güneş gazetesi, Panoroma Dergisi ve Blue Jean dergisinde çalışmıştır. Yazarlıkta da kendini kanıtlayan Özmakinacı, Blue Jean Dergisinin genel yayın yönetmenliğine getirilmiştir ve 13 sene bu mesleği sürdürmüştür. Şuan da güncel olarak Hürriyet Gazetesi’nin Pazar günleri yayınladığı Pazar Keyfi adlı ek sayısının yazarlığını sürdürmektedir. Ayrıca 2000’li yılların başında kurduğu Yüksek Sadakat’in bas gitaristliğini de sürdürmektedir.

Kutlu Özmakinacı Kaç Yaşındadır?

Hem yazarlık hem de bas gitarist olarak başarılı bir hayat sürüdüren Kutlu Özmakinacı, 23 Mayıs 1966 yılında doğmuştur. Büyük projelere imza atan Özmakinacı’nın yaşı 51’dir.

Kutlu Özmakinaci’nın Burcu Nedir?

1966 yılının 23 Mayısı’nda doğan Kutlu Özmakinacı’nın burcu ikizlerdir.

Nerelidir?

İstanbul’a üniversite okumak için gelen Kutlu Özmakinacı, geldiği seneden beri İstanbul’da yaşamaktadır. İzmir’de dünyaya gözünü açan başarılı sanatçı, aslen İzmir’lidir.

Kutlu Özmakinacı’nın Boyu Kaçtır?

Emektar sanatçı Kutlu Özmakinacı’nın boyu 1.83’dür.

Kutlu Özmakinacı Kiminle Evlidir?

Son dönem gençlerinin ilgiyle takip ettiği grubun kuruculuğunu yapan başarılı sanatçı, 1991 senesinde Özden Özmakinacı ile evlenmiştir. Özden Özmakinacı ile 26 senedir evliliğini sürdüren sanatçının 8 yaşlarında Öykü adlı bir kızı vardır.