Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

M. Barış Muslu Kimdir?

Mehmet Barış Uslu
0 1.810

M. Barış Muslu, 1975 yılında dünyaya geldi. Tarsus Amerikan Koleji’nde lise eğitimi görmeye başladı. Tam adı Mehmet Barış Uslu’dur. Bu sırada Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve liseyi orada 2 yılda bitirdi. Üniversite eğitimini ise Michigan Tech üniversitesinde 3 yılda tamamladı. 20 yaşında mühendis olarak Türkiye’ye döndü. Türkiye’ye döndükten sonra Koç üniversitesinde işletme üzerine mastır yaptı. 2001 yılında kendi şirketini kurdu ve birçok insanın yararlandığı teknoloji servislerinin yaratıcısı oldu. 1994 yılından itibaren beynin nasıl işlediği, beynin ruhsal ve bedensel sağlık üzerindeki etkileri üzerine araştırmalar yaptı. Daha sonra NeuroFormat sistemini geliştirdi. Neuroformat, beyindeki negatif etkileri silip, duygu yoğunluğu kalmayacak hale getirmektir. M. Barış Muslu’nun yazmış olduğu Yıka Beynini, Beynine Format At ve Sağlığına Format At kitapları aylarca en çok satan listelerinde yer almıştır. Ayrıca ReCrea Academy’nin kurucusu olan Muslu, şuan çalışmalarına da orada devam etmektedir. Yaşam koçluğu ve danışmanlık yaparak hayatını sürdürmektedir.

M. Barış Muslu ve Eserleri

M. Barış Muslu, 2013 yılında kişisel gelişim kitabı olan ‘’Beynine Format At’’ı kaleme almıştır. Aylarca en çok satılanlar listesinde yer almıştır. Kitabında NeuroFormat sistemi ile çözüm bulunacak konulara ve birçok insanın hayatında yaşadığı sorunlara değinmiştir. Tamamen teknik bir metot olan NeuroFormat sistemi, beynin ilkel sorunlarından uzaklaşmasını ve insanın bu sayede daha mutlu, huzurlu, sağlıklı, korkusuz bir hayat geçirmesine yardımcı oluyor. Yani kısacası beyine format atıyor. Eserinde bahsettiği NeuroFormat sisteminin çözüm bulacağı sorunlar ve konular; başarı, ilişkiler, tüm fobiler, utangaçlık duygusu, toplulukta konuşma, travmatik olaylar, korkular ve endişeler, migren, aşk acısı, öfke duygusu, ağrılar, panik atak, depresyon, dikkat bozukluğu, stres, psikolojik şikâyetler, kilo sorunu, uykusuzluk ve sigara sorunudur.

M. Barış Muslu, ‘’Sağlığına Format At’’ kitabında ise kilo sorunlarından diyabete, yüksek tansiyondan kalp krizine, romatizmadan alerjiye kadar bütün hastalıkların beynimizde başladığını söylüyor. Hastalıkları beyinden silmenin yönteminden bahsediyor eserinde. Kitap genel olarak, beynin vücuda etkisini ve doğa kanunlarını anlatıyor. Doğa neden beyine yüklenip onu hasta ediyor? ve Beyin hastalıkları neden üretiyor? sorularının cevabını veriyor. Kendi bedenimizle, bilinçaltımızla ve korkularımızla mücadele etmemiz, savaşmamız gerektiğini söylüyor.