Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Mehmet Şimşek Kimdir?

Mehmet-Şimşek-kimdir-aslen-nereli-gerçek-yaş
0 10.096

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek kimdir? Başarılı siyaset adamı Mehmet Şimşek kürt müdür aslen nerelidir? İşte Mehmet Şimşek’in yaşı ve çocukları

MEHMET ŞİMŞEK KİMDİR?

1 Ocak 1967 senesinde dünyaya gelen doğma Mehmet Şimşek büyüme aslen Batmanlıdır. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünde okuyan Şimşek Yüksek lisans eğitimini İngiltere’nin University Of Exeter’de üniversitesinde tamamlamıştır.

Siyasete ilk olarak 2007 senesinde AK Parti Gaziantep milletvekili olarak giren Mehmet Şimşek Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kurmuş olduğu 60. Türkiye Hükûmeti’nde ekonomiden sorumlu devlet bakanı olarak Hükümet’te yer almıştır. 2011 genel seçimlerinde doğup büyüdüğü şehir Batman‘dan aday olmuş ve yine Milletvekili seçilmiştir. 61. Hükümet’te ise Maliye Bakanı olarak görev yapmıştır. 2015 seçimlerinde yine Gaziantep‘ten aday olmuş ve milletvekili seçilmiştir.

Mehmet-Şimşek-kimdir-aslen-nereli-gerçek-yaş
Mehmet-Şimşek-kimdir-aslen-nereli-gerçek-yaş

Binali Yıldırım‘ın kurduğu 65.hükümet döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onayı ile Başbakan Yardımcısı olarak göreve getirilmiştir. Siyasi parlak isimlerden biri olan üst düzey İngilizce bilmekte Mehmet Şimşek ekonomi anlamında da Türkiye‘yi geliştirmektedir.

199 senesinde Annalise Granwald ile evlenen Şimşek 2009 yılında boşanmıştır. 2010 yılında Esra Kara ile evlenmiş ve bu evlilikten üç evlat sahibi olmuştur.