Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Mehmet Yıldız Kimdir?

0 10.861

Benden Vazgeçme Ya Rab kitabının yazarı Mehmet Yıldız kimdir? Yazdığı kitaplarla bir çok kez gündeme gelen Mehmet Yıldız aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte çok satanlar listesinde yer alan Mehmet Yıldız’ın biyografisi ve hayatı.

Yazarlığı ve Dost Tv’ de sunduğu programlarla tanıdığımız Mehmet Yıldız, 1987 yılında İzmit’te dünyaya gözlerini açtı. Yıldız’ın tanınmasını sağlayan Dost Tv’de ki dini sohbet programları halk tarafından beğeni topladı. Burada ki başarısını radyoda da sürdürmek isteyen genç sunucu Moral Fm’ de de dini sohbetler programı sunmuştur. Yaptığı dini içerikli programlar ve çıkardığı kitaplar ile halkın gönlünü çalan yazar ve sunucu Mehmet yıldız, kendisine açtığı youtube kanalında sohbet videoları paylaşmaktadır.

Mehmet Yıldız’ın Eğitim Hayatı Nasıldır?

Aslen İzmitli olan başarılı yazar Mehmet Yıldız, ilkokulu yaşadıkları mersinde bitirmiştir. İlk okuldan sonra kazandığı Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesine kayıt yaptırıp, lise öğrenimini burada tamamladı. Yazdığı kitaplar ile sevilen Yıldız, daha sonra üniversite eğitimi için Ege Üniversitesi Matematik Bölümüne kayıt olmuş ve 2012 yılında bu bölümde ki eğitimini tamamlamıştır. Bir röportajında eğitimin ömür boyu sürmesi gerektiğine inandığını söyleyen Yıldız, üniversite eğitimini de lisans aşamasında bırakmayıp, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrenimi görmüştür. Yüksek lisans tamamlaması ile üniversite yaşamını sonlandıran Yıldız, kendisini yazarlığa ve hayranlarına adamıştır.

Yazar Mehmet Yıldız

Mehmet Yıldız’ın Kariyeri Nasıldır?

Ünlü yazar ve sunucu Mehmet Yıldız, sunuculuğa ve televizyon kanallarına ilk adımını Dost Tv’ de sunduğu Sözler Köşkü adlı programla 2014 yılında başlamıştır. Bu programda dini sohbet yapmakta, Müslüman aleminin bilmesi gereken doğruları konukları ile anlatmıştır. Tv programı beğenilen ve takdir gören Yıldız, bunu radyo sunuculuğuna da taşımış Moral Fm’ de radyo programı sunmaya da başlamıştır. Bu projelerle ün kazanan başarılı sunucu Mehmet Yıldız, buradaki yaptığı dini sohbet videolarını açtığı Hayalhanem isimli youtube kanalından paylaştı ve burada da izleyicinin takdirini almayı başardı. Sahip olduğu bu başarıları yazdığı kitaplarda da göstermiş ve ününü ikiye katlamıştır.

Mehmet Yıldız’ın Yazarlık Kariyeri Nasıldır?

Yaptığı tv programlarından sonra kitap yazmaya da karar veren başarılı sunucu, 2015 yılında ‘Aşk Neden Can Yakar ?’ adlı kitabı Genç Nesil Yayınevi ile çıkarmıştır. İlk yazarlık deneyimi olan bu kitap okuyuculardan beğeni almıştır. Bunun üzerine yeni bir kitap yazan Yıldız, 2016 yılında ‘Aşk 5 vakittir’ isimli kitabını piyasaya sürmüştür. Bu kitapla da takdir toplayan başarılı yazar, son kitabını ise 2017 yılında çıkardı.  ‘Benden Vazgeçme Ya Rab’ isimli kitap en çok satanlar listesine girmeyi başardı.

Mehmet Yıldız Nerelidir?

Başarılı yazar yaşamını ve ilkokul yıllarını Mersin’de geçirmesine rağmen, memleketi İzmittir.

Mehmet Yıldız’ın Yaşı Kaçtır?

İslami sohbet programları yapmasıyla tanınan Mehmet Yıldız, 1987 yılında doğmuştur. Yazar şuan 30 yaşındadır.