Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Meriç Aral Kimdir ? Kaç Yaşında Aslen Nereli ?

0 6.153

meric aral kimdir ?Meriç Aral; 1 temmuz 1990, İstanbul doğumludur. Yengeç burcu olan Aral, dizi oyuncusu olarak kariyer yapmaya devam etmektedir. Meriç Aral’ın annesi ve babası avukatlık yapmaktadır; bu nedenle olsa gerek ki Lise döneminin ardından Bilgi Üniversitesi Hukuk bölümüne kaydolmuş ve yan dal olarak da edebiyat eğitimi görmüştür. 2012 yılında okulu bitirmiş ve mezun olmaya hak kazanmış ardından avukat olarak stajını da tamamlamıştır.

İçindeki sinema aşkı ağır basan Meriç Aral, Yeni Sinemacılar filmi ile film asistanı olmuş ve 2012 yılında ilk kez ekranlarda boy göstermiştir. Kendisinin ilk rol arkadaşı kendisinin de oynadığı ilk dizi olan ‘Sultan’ dizisinin başrol oyuncusu Nurgül Yeşilçay’dır. Film asistanı olarak başlamış ve Sultan dizisinin deneme çekimlerine çağırılmıştır. Sultan dizisi terk edilen bir kadının hayata tutunuşunu anlatmaktadır ve Meriç Aral dizide oldukça iyi bir oyunculuk sergilemiştir.

Kendisi oyunculuk eğitimi almadığı için kendini eksik hissetmemek adına Craft Oyunculuk Atölyesi ile beraber çalışmış ve oyunculuk eğitimi almıştır. Bahar Kerimoğlu ile çalışan Aral; hala Bahar Kerimoğlu ile çeşitli çalışmalar yapmaktadır.

2012 yılında Sultan dizisi ile karşımıza çıkan Meriç Aral; oyunculuk eğitimi ardından hızlı bir giriş yaparak 2013 yılında Balayı filmi ile seyirci ile buluşmuştur.

2014 yılında son derece başarılı bir Çağan Irmak filmi olan ‘Unutursam Fısılda’ filminde oynayan Meriç Aral; filmde Mediha karakterini canlandırmıştır. Filmin bütün müzikleri Kenan Doğulu tarafından bestelenmiş ve birçok şarkı başrol olan Farah Zeynep Abdullah tarafından söylenmiştir. Film Alzheimer hastası olan eski bir ses sanatçısının hayatını ve geçmişte geride bıraktığı ailesi ile yüzleşmesini anlatmaktadır.

2014 yılında aynı zamanda Muska filminde de yer alan oyuncu Melis karakteri ile beğeni toplamıştır.

2013 ve 2015 yılının en başarılı dizilerinden biri olan ve birçok oyuncusunun ödül kazanmasını sağlayan ‘Medcezir’ dizisi ile daha fazla dikkat çeken Meriç Aral; dizide ruhsal dengesi çok fazla yerinde olmayan, zengin ve istediği olmadığı zaman çöken kızı canlandırmış ve rolünün hakkını vermiştir. Kendisine Çağatay Ulusoy, Barış Falay, Serenay Sarıkaya, Şebnem Dönmez gibi usta oyuncular eşlik etmiş ve Meriç Aral kimdir sorusu bu dizi ile dizi oyuncusudur cevabını bulmuştur.

2015 yılında daha da parlayan yıldızı Hesapta Aşk filminde Ezgi karakteri ile daha da pekişmiştir ve ardından 2016 yazında Yüksek Sosyete dizisinde başrollerden biri olan Ece karakteri ile ekranlara dönmüştür. Hala yayınlanmakta olan dizide fakir bir kesimin eğlenceli kızını canlandıran Meriç Aral aynı zamanda dizinin zengin çocuğuna aşık olacaktır. Hazar Ergüçlü ile başrolü paylaşmaktadır. Dizi zengin ancak mutsuz bir kızın, orta düzey insanların hayatlarını tanımasını ve bu insanları sevmesini anlatmaktadır. Tüm bunlar yaşanırken zengin kız aynı zamanda aile sorunları ile karşı karşıyadır.

Meriç Aral’ın biyografisinin hazırlanması için gerekli olan bilgiler kimdir.tv gerekli izinler dahilinde alınmıştır.

https://kimdir.tv/meric-aral/