Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Mert Cihan kimdir? Gerçek yaşı aslen nereli?

mert-cihan-kimdir
0 158

Günaydınım Ol şarkısını seslendiren Mert Cihan kimdir? O Ses Türkiye yarışması ile yıldızı parlayan Mert Cihan aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte yakışıklı şarkıcı Mert Cihan’in biyografisi ve özel hayatı

MERT CİHAN KİMDİR?

5 Ocak 1988 senesinde dünyaya gözlerini açan Mert Cihan aslen Niğdelidir. Hayatını İstanbul’un Şişli ilçesinde devam ettiren Cihan iki çocuklu ailenin evladıdır. Babası iş adamı annesi ise ev hanımıdır.

Çok ufak yaşlarda müzik ile ilgilenmeyen başlayan Mert Cihan 7 yaşındayken Beşiktaş Spor Kulübünün alt yapısına girmiş ve hayalini futbol üzerine kurmuştur. Müziğe bir süre ara verdikten sonra lise eğitimini bitirince İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’ne kazanmış başarıyla mezun olmuştur. Öğrencilik döneminde solistlik yapmış ve kendini geliştirmiştir.

Mert-cihan-kimdir-aslen-nereli-boyu-yaşı-kaç
Mert-cihan-kimdir-aslen-nereli-boyu-yaşı-kaç

2014 yılında yapımcılığını Acun Ilıcalı‘nın yaptığı juri üyeliğini Gökhan, Hadise, Ebru Gündeş, Mazhar ve Özkan‘ın yaptığı TV 8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasına katılmış ve popüler olmuştur. Bu yarışma ile birlikte kendini iyice geliştirmiş ve 2016 yılında ilk albümü ”Martaval‘ı” piyasaya sürmüştür.

2017 yılında “Günaydınım Ol” şarkısına çektiği kliple gündeme gelen Mert Cihan çok kısa süre içerisinde şöhret basamaklarını birer birer çıkmıştır. Binlerce kişi tarafından dinlenen şarkı kısa sürede beğeni ve yorum yağmuruna tutulmuştur.