Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Merve Demirci Kimdir?

0 502

1984 yılında Ankara’da dünyaya gelen Merve Demirci ilkokul, ortaokul ve lise hayatını da burada geçirmiştir. O yıllarda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan Gençlik korosu sınavına girmiş bu sayede müzik ile amatör anlamda tanışmış oldu. 2 yıl sürecek olan koro derslerini bitirdikten sonra TRT keman sanatçısı Canan Sezgin Geylan’dan batı tarzında eğitim aldı. Şarkı söylemeye verdiği önem kadar kemana zaman ayıramadı ve sevemedi. Ancak yine de onun sayesinde batı müziğine adım atmış oldu ve gençlik korosu sınavlarına hazırlanarak başarılı oldu. 2 yıl boyunca “ Mezzosoprano” isimli grupta korist olarak bulundu.

Ailesi ve öğretmenleri onun içinde bulunduğu müzik sevgisi ve ilgisinin boşa gitmemesi için konservatuara gitmesi yönünde telkinlerde bulundular. Opera Sanatçısı Hülya Kazan’dan Şan dersleri almış ve bu sayede girmiş olduğu konservatuar sınavlarında derece ile kazanarak profesyonel eğitim aldı ve sonrasında orayı da derece ile bitirdi. Bu süreçte Dünyanın en ünlü hocalarından değişik dallarda ders alma fırsatı buldu sonrasında hiç beklemeden Ankara’da sahne aldı.

Müzik ile hep iç içe oldu

Farklı dillerin ve türlerin bir araya gelmesi ile oluşturulmuş bir düzenleme ile piyasaya çıktı ve birçok ünlü mekânın kendisine yapmış olduğu teklifler ardı ardına geldi. Bir süre tiyatroya merak sarsa da Merve Demirci hep müzik ile birlikte oldu. Değişik seminerlerde yer aldı ve bir süre de sözleşmeli öğretmenlik yaptı. 5 yıl gibi uzun bir süre Serdar Ortaç’ın back vokalliğini yürüttü ve söz yazarlığı ve beste yapımı alanlarında da beklediği sürenin yeterli olduğuna karar verdi ve kendi bestelerini yapmaya başladı. Bazı şarkıları Serdar Ortaç tarafından da seslendirilmesi üzerine, kendisinin artık amatör olmadığını ve yapmış olduğu şarkılarını seslendirebileceği kararını ve güvenini kendisinde buldu.

Merve Demirci’nin Seslendirdiği Şarkılar

Seslendirmiş olduğu şarkılarının bazıları; Aşk Tutulması, Derin Yara ve Yandık şarkılarıdır. Kısa bir sürede büyük beğeni kitlesini yakalayan sanatçı bundan sonraki çalışmalarında da adından sıkça söz ettireceğe benzemektedir. Bunun en büyük sebebi Serdar Ortaç ile çalışmış olmasıdır.

Merve Demirci’nin Fotoğrafları
Merve Demirci’nin Youtube üzerinde yayınladığı şarkıları