Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Merve Özbey Kimdir?

0 928

Sesi ve şarkılarıyla kısa sürede büyük ilgi toplayan Merve Özbey kimdir? Güzelliği ile de dikkat çeken Merve Özbey aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte biyografisi, boyu ve Merve Özbey’in tüm şarkıları.

18 Temmuz 1988 tarihinde dünyaya gelen Merve Özbey aslen Erzurumludur. Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi “Türk Sanat Müziği” bölümünde tamamlayan Özbey, son zamanların en popüler Türk kadın şarkıcılarındandır.

Müzik kariyerine başarılı şarkıcı Ebru Güneş ile başlayan Merve Özbey bir süre vokalistliğini yapmıştır. Daha sonrasında Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi farkı ünlülerle de çalışan Özbey kendi albümünü çıkarmıştır.

Bir gün Demet Akalın’ın yeni albümünün tanıtımını yaparken lansmanda Erdem Kınay’ın kendisini gördüğünü, “Proje albümümde yer almak ister misin” demesi üzerine birlikte çalışmaya başladıklarını röportajlarında belirtmiştir.

Başarılı şarkıcı bu günlere gelebilmek için çok çabaladığını belirtmiştir. Şarkılarının bu kadar popüler olmasındaki sebeplerden bir tanesini de Erdem Kınay’ın prodüktörlüğünün ve DJ’liğinin yanı sıra müziğinin çok başarılı olmasına bağlamıştır. Eğer Erdem Kınay ile tanışmamış olsaydı akademik kariyerine devam edeceğini belirtmiştir. Kendisine idol olarak usta sanatçı Sezen Aksu’yu görmektedir.

Yine bir röportajında oyunculuk konusunda da yetenekli olduğunu, bu konuda çalışmalar yaptığını belirtmiştir. Ancak bu aralar asıl işi olan müzik ile uğraşmaktadır.

Yemek yapmayı çok seven Merve Özbey, yemek yemeyi de çok sever. Bu sebeple spor ile de çok barışık olmadığını açıklamalarında belirtmiştir.

Merve Özbey’in Sevgilisi Kim?

1.60 boyunda ve 52 kilogram ağırlığına olan güzel şarkıcının sevgilisi başarılı iş adamı Murat Binici‘dir. Özbey özel hayatını gözlerden uzak yaşamaktadır. İlk kez yakın zamanlarda ikili birlikte görüntülenmiştir.

Merve Özbey ve Sevgilisi
Merve Özbey ve Sevgilisi Murat Binici

2015 senesinde “Yaş Hikayesi” albümü ile piyasaya çıkmış ve çok hızlı bir giriş yapmıştır.

İşte Merve Özbey’in tüm şarkıları

  • Yaş Hikayesi
  • Topsuz Tüfeksiz
  • Allaha Emanet Ol
  • Ödeştik
  • Usta
  • Yağmur
  • Vicdanın Affetsin
  • Allaha Emanet Ol
  • Topsuz Tüfeksiz
  • Helal Ettim

İlk albümünde hemen sonra “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” ve Yaş Hikayesi şarkısı ile “En İyi Çıkış Yapan Şarkı” ödüllerini kazandı. Sevenlerine ise yeni albüm çıkaracağının müjdesini verdi.

Şarkıcı kendi şarkı sözlerini yazmak istediğini ancak bu konuda henüz olumlu adımlar atamadığını da söylemiştir.

Fotoğrafları