Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Merve Toy Kimdir?

Merve Toy
0 1.952

Sunduğu spor programlarıyla tanıdığımız Merve Toy, 27 Aralık 1984 tarihinde Sakarya Adapazarı’nda dünyaya gözlerini açmıştır. Küçük yaşlardan medya ve gazeteciliğe merak duyan güzel sunucu, iletişim fakültesi mezunudur. Okul yıllarında da montaj yapma ve haber yazma işlerinde çalışarak kendini geliştirmiştir. Mezun olduktan sonra Şansal Büyüka’nın yardımı ile Maraton programında çalıştı. Aynı zamanda Ercan Taner ve Öztürk Pekin ile birlikte çalıştı. Futbol programlarının yanında basketbol programlarını sunmaya da başlayan güzel sunucu, şuan TRT Spor ekranlarında yayınlanan Sporsel programı sunucusudur.

Merve Toy Hangi Okullardan Mezun Oldu?

Sporsel programının başarılı sunucusu Toy, ilkokul ve liseyi memleketi Sakarya’ da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a taşındı. Güzel sunucu burada Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesine kayıt oldu. Üniversite yıllarında kendini geliştirmek adına sürekli kanallarda montaj ve haber yazma gibi işler yaptı. Mezun olmadan iş tecrübesi kazanan Merve Toy, 2005 yılında üniversite den mezun oldu.

Merve Toy Hangi Programlarda Görev Aldı?

2002 yılında üniversitenin ilk yılındayken başladığı kariyerinde pek çok başarılı spor programında çalışan Merve Toy, Şansal Büyüka’nın kendisine yardım etmesiyle televizyon dünyasına ilk adımını attı. Güzel sunucu ilk olarak duayen spor programcısı Şansal Büyüka’nın sunduğu Maraton programında çalıştı. Şansal Büyüka aynı zamanda Toy’u Ercan Taner ve Öztürk Pekin’in yanına vererek onu kameraların önüne alıştırdı. Burada 3 sene tecrübe kazanan Merve Toy, çalıştığı kanalda spor bültenlerini sunmaya başladı. Ayrıca Maraton programındaki görevlerine devam etti. Giderek ün kazanan güzel sunucu Merve Toy, çalıştığı Digitürk’ün basketbol yayın haklarını almasıyla açtığı Spor Max kanalında basketbol programlarını da sunmaya başladı. Sunuculukta elde ettiği başarıyla sürekli aranan isim olan Merve Toy, TRT Spor’a geçerek burada haber bültenlerinin yanı sıra Sporsel programını da sunmaya başladı. Güzel sunucu bu ekranda da seyircinin beğenisini toplamayı başardı.

Merve Toy’un Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Trt Spor’un başarılı sunucusu Merve Toy’un boyu 1,78 m olmakla birlikte kilosu 65’tir.

Merve Toy’un Saç ve Göz Rengi Nedir?

Başarılı programlarla dikkatleri üzerine çeken güzel sunucunun gözleri renkli iken saçları kahverengidir.

Merve Toy’un Burcu Nedir?

27 Aralık 1984 tarihinde dünyaya gelen Toy, Oğlak burcudur. Ayrıca güzel sunucu şuan 33 yaşındadır.

Merve Toy’un Sevgilisi Var mı?

Güzel sunucu Toy’un bir sevgilisi bulunmamaktadır.

Fotoğrafları