Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Necip Memili Kimdir?

Kehribar dizisi, Musa karakteri
0 751

Dizi severlerin tanıdığı bir isim olan oyuncu Necip Memili, 27/05/1980 doğumludur. 37 yaşında olan oyuncu Adana’da doğup büyümüştür. Oyunculuk eğitimini Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro-Oyunculuk Bölümü’nde alan Memili, üniversite eğitimini de doğduğu yerde almıştır.

Rolleri seyirciye içten ve samimi gelen oyuncu bu sayede kendisi benimsetmeyi ve sevdirmeyi başarmıştır. Uzun yıllardır bir çok dizi ve film projesinde yer almıştır. Özellikle Yaprak Dökümü ve Hanımın Çiftliği dizilerinde popülerliğini artıran oyuncu, son olarak Dolunay dizisinde Hakan karakterini canlandırıyor.

Fotoğrafları

Necip Memili 183 boyundadır. Kilosu 72’dir. Oynadığı dizilere göz atacak olursak; Beşinci Boyut, Selena, Arka Sokaklar, Hakkını Helal Et, Bez Bebek, Yaprak Dökümü, Gece Gündüz, Hanımın Çiftliği, Kukuriku, Firar, Ay Büyürken Uyuyamam, Sümela’nın Şifresi, Lüks Otel, Yalan Dünya, Dila Hanım, Moskovanın Şifresi, Ulan İstanbul ve Bedel adlı yapımlarında çeşitli karakterlere hayat vermiş oyuncunun, yeni dizisi Dolunay’da da rolünün hakkını vereceğini düşünüyorum.

Kaynak ,