Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Nergis Öztürk Kimdir?

Nergis Öztürk
0 314

Birçok dizi ve filmle karşımıza çıkan Nergis Öztürk, 1 Ocak 1980 tarihinde Kocaeli Kandıra’ da dünya ya gözlerini açmıştır. Güzel oyuncunun memleketi Ordu dur. Başarılı oyuncunun annesi öğretmen babası ise elektrik teknisyenidir. Üniversitede lisans okuduktan sonra yüksek lisans öğrenimi de gören Öztürk, oyunculuğa ilk adımını 2005 yılında Körfez Ateşi adlı dizide oynayarak atmıştır. Güzel oyuncu, birçok başarılı projede yer almış ve şuan Fox TV’de yayınlanan Bu Sayılmaz dizisinde İğneci Melek karakterini canlandırmaktadır.

Nergis Öztürk Hangi Okullardan Mezun Olmuştur?

2005 yılında oyunculuğa adım atıp seyircinin beğenisini toplayan Nergis Öztürk, doğduğu Kocaeli’nde ilkokul ve liseyi tamamladıktan sonra üniversite için Ankara ya taşındı. Başarılı oyuncu Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümüne kayıt oldu. Bölümünü başarıyla tamamlayan genç oyuncu yüksek lisans yapmaya karar verdi ve Bahçeşehir Üniversitesi Tiyatro Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Bu Sayılmaz Dizisi İğneci Melek
Nergis Öztürk

Nergis Öztürk Oyunculuk Kariyerinde Hangi Projelerde Yer Aldı?

2005 yılında başladığı profesyonel oyunculuk kariyerinde sürekli yukarılara doğru tırmanan başarılı oyuncu Nergis Öztürk, ilk olarak Körfez Ateşi dizisinde rol aldı. Daha sonra ilk sinema filminde boy gösterdi. Yine 2005 yılında Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü? adlı sinema filminde oynadı. Yer aldığı projeler ile yönetmenlerin dikkatini üzerine çeken Öztürk, 2006 yılında da 2 dizide rol aldı. 2007 yılında ise seyirci tarafından tam tanınmasını sağlayacak dizi olan Hatırla Sevgili’ de Ayla karakterini canlandırdı.  Buradaki başarısının ardından 2010 yılında yine ekranları sallayan Doktorlar dizisinde de rol alan Başarılı oyuncu, 2012 yılında Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 adlı sinema filminde Gül Hanım karakterini canlandırdı.  Yine 2012 yılında Böyle Bitmesin adlı dizide de oynadı. Nergis Öztürk, son olarak 2017 yazında yayınlanmaya başlayan Bu Sayılmaz adlı dizide İğneci Melek karakterini canlandırmaktadır.

Nergis Öztürk’ ün Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Fox Tv de yayınlanan Bu Sayılmaz adlı dizi ile ekranlara dönen Nergis Öztürk’ün boyu 1,72 m olmakla birlikte kilosu 51dir.

Nergis Öztürk’ ün Saç ve Göz Rengi Nedir?

Başarılı oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çeken Nergis Öztürk’ ün saçının rengi siyah iken gözlerinin rengi yeşildir.

Nergis Öztürk’ün Burcu Nedir?

1 Ocak 1980 tarihinde dünya ya gelen tecrübeli oyuncu Oğlak burcudur. Ayrıca güzel oyuncu şuan 37 yaşındadır.

Nergis Öztürk Evli mi?

Güzelliği ve oyunculuğu ile beğenilen Nergis Öztürk, kendisi gibi oyuncu olan Cemal Toktaş ile evlidir. İkili beraber oynadığı Doktorlar dizisinde tanışmış ve sonrasında evlenmişlerdir.