Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Numan Kurtulmuş Kimdir?

Numan-Kurtulmuş-aslen-nereli-biyografisi
0 42.214

65. Hükümet Başbakan yardımcısı olan Numan Kurtulmuş kimdir? Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili olan Numan Kurtulmuş aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte kariyerli siyaset adamının biyografisi

NUMAN KURTULMUŞ KİMDİR?

1959 senesinde dünyaya gözlerini açan Numan Kurtulmuş aslen Ordu Ünyelidir. Liseyi İstanbul’da İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamasının ardından üniversite eğitiminde İstanbul Üniversitesi bitirmiştir. Yüksek Lisans eğitimini ise 1982 senesinde yine İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde almıştır. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmekte ve Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe takımını tutmaktadır.

1988 senesinde  Sevgi Kurtulmuş ile evlenen Numan Kurtulmuş‘un bu evlilikten Ayşe adında bir kızı ve İsmail, Emir adından iki erkek evladı bulunmaktadır. Siyasi kariyerine ilk olarak 1998 yılında Fazilet

Numan-Kurtulmuş-aslen-nereli-biyografisi
Numan-Kurtulmuş-aslen-nereli-biyografisi

Partisi ile başlamış ve 2001 yılına kadar devam etmiştir. Ardından 2001 yılında Saadet Partisi geçmiş ve 2010 yılına kadar görev almıştır. 2010 yılından sonra 2 yıl boyunca HAS Parti’de görev almış ve 2012 yılında AK Parti‘ye geçiş yapmıştır.

Siyasi kariyeri boyunca üst düzey görevlere getirilen Kurtulmuş ayrıca Binali Yıldırım 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde döneminde Başbakan Yardımcılığı yapmıştır.

Numan Kurtulmuş Fotoğrafları