Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Nurettin Canikli kimdir? Aslen nereli ve biyografisi

Nurettin-Canikli-aslen-nereli-yaşı-kaç
0 4.794

AK Parti Giresun milletvekili Nurettin Canikli kimdir? 65 Hükümet Başbakan yardımcısı Nurettin Canikli gerçek yaşı kaçtır ve aslen nerelidir? İşte başarılı siyaset adamı Nurettin Canikli’nin biyografisi ve siyasi hayatı

NURETTİN CANİKLİ KİMDİR?

15 Mayıs 1960 senesinde dünyaya gelen Nurettin Canikli doğma büyüme aslen Giresunludur. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nde tamamlamış ve Yeminli Mali Müşavir olmuştur. Canikli Yüksek Lisans eğitimini ise İngiltere’de bulunan Sheffield Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Bir süre Yeni Şafak Gazetesi’nde ekonomi ve finans hakkında köşe yazısı yazan Nurettin Canikli ayrıca Yeminli Mali Müşavirliğe de devam etmiştir.

Nurettin-Canikli-aslen-nereli-yaşı-kaç
Nurettin-Canikli-aslen-nereli-yaşı-kaç

Çok iy idüzeyde İngilizce bilen Canikli, Hatice Canikli ile evlidir. Bu evlilikte 4 evlat sahibidir.

Siyasi Kariyeri

AK Parti kurucu üyelerinden olan Nurettin Canikli parti içinde Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı 22., 23., 24. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun milletvekiliği görevlerinde bulunmuştur.

2014 yılında Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görev yaptıktan sonra 65. Hükümet döneminde Binali Yıldırım‘ın yardımcılığını yapmaya başlamıştır. Yani 2016 yılından beri Başbakan Yardımcısı olarak partide görev almaktadır.