Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Onur Dursun (OZBİ) Kimdir?

0 2.011

Rap müziğini yaşam felsefesi olarak benimseyen Başarlı şarkıcı Onur Dursun, 1986 yılında İstanbul da dünyaya gözlerini açmıştır. 2012 yılında tesadüf eseri Craft Oyunculuk Atölyesi ile tanışan genç sanatçı, burada 2 yıl boyunca oyunculuk eğitimi aldı ve birkaç oyunda da oynadı. Bunlar ona asıl ününü kazandıran Halk Edebiyatı müziği fikrini gerçekleştirmesi için imkan sağladı. Gezi parkı olaylarında çıkardığı Asi isimli parça ile kamuoyunun beğenisini topladı.

Onur Dursun’un Müzik Kariyeri Nasıldır?

Gezi parkı eylemleri sırasında çıkardığı ve halk tarafından takdir gören Asi şarkısıyla ünlenen Onur Dursun pek çok şarkıcı gibi müziğe çocukluktan ilgi duymuştur. Sevilen sanatçı Ozbi Hürriyet gazetesine verdiği bir röportajda 13 yaşında müziğe başladığını belirtmiş ama müziğe olan ilgisinin daha küçük yaşlarda başladığını söylemiştir. İlk çalışması underground bir albüm olan ve bu albümü 2011 yılında internet aracılığıyla dinleyici ile buluşturan Onur Dursun, bu albümü evinde bulunan stüdyosunda çekmiştir. Daha sonra 2013 yılında Gezi Parkı olayları sırasında sosyal medya üzerinden paylaştığı Asi isimli parçasıyla beğenilen sanatçı Ozbi, 2014 yılında ise yeni bir single çıkarmıştır.

Ozbi

Onur Dursun’un Eğitim Hayatı Nasıldır?

Gençler tarafından sevilen başarılı rapçi Onur Dursun, ilkokul ve liseyi İstanbul’da tamamlamıştır. Lise döneminde elektronik üzerine eğitim almıştır. Daha sonra eğitime ara veren genç şarkıcı 15 aylık askerlik görevini tamamlamıştır. Askerlikten sonra eğitim hayatına üniversitede devam etmek isteyen Ozbi, 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne kayıt oldu. Üniversite eğitimi devam ederken 2012 yılında craft oyunculuk atölyesinde 2 yıl oyunculuk eğitimi de aldı.  Bölümü sebebiyle de Halk Edebiyatına ilgi duydu ve 2014 yılında üniversiteden mezun oldu.

Onur Dursun Hangi Albümleri Çıkardı?

Başarılı şarkıcı Onur Dursun tek albüm çıkarmıştır. Gezi parkı olayları sırasında Asi şarkısı ile ünlendikten sonra 2014 yılında Halk Edebiyatı isimli albümüyle hayranlarının karşısına çıkmıştır. Albümde 16 tane şarkı bulunmaktadır. Albümde ki birçok parça dinleyicinin gönlünde taht kurmuştur.

Onur Dursun’un Memleketi Neresidir?

Sevilen rapçi, bir röportajda aslen Erzincanlı olduğunu dile getirmiştir. Sanatçı İstanbul Kağıthane’de doğmuş ve burayı memleketi olarak benimsemiştir.

Onur Dursun Kaç Yaşındadır?

Ünlü sanatçı Onur Dursun, 1986 yılında dünyaya gelmiştir. Ozbi şuan 31 yaşındadır.