Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Özge Özder Kimdir?

0 1.110

Elif Özge Özder. İlk isminin Elif olduğu pek bilinmese de babasının Elif ismini, annesinin Özge ismini vermiştir. Daha çok Özge Özder olarak tanınan oyuncu 1 Nisan 1978 Ankara doğumludur. 38 yaşındadır.

Tiyatroya eğitim hayatında başlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Hayvansever bir insan olan Özder, petshoplarda hayvan satışının yasaklanması için yapılan çalışmalarda yer almıştır.

Hayatında planladığı her şeyi yaptığını belirten oyuncu, bir tek çocuk yapamadığını belirtmiştir. 1.59 boyunda olan oyuncu, 58 kilogramdır. Kahverengi saçlara ve göz rengine sahiptir.

Şu sıralar Show TV’de yayınlanacak olan Rüya dizisinde rol alacak olan tecrübeli oyuncu pek çok dizi ve filmde rol almıştır. 2007 yılında oyuncu Tansel Öngel ile evlenen güzel oyuncu, bu evliliğini 3 yıl sonra 2010 yılında bitirmiştir.

Umutsuz Ev Kadınları, Umuda Kelepçe Vurulmaz ve Kehribar dizilerindeki rolleri oldukça beğenilen oyuncu, oyunculuğun dışında çeşitli dizi ve filmlerde düblaj yapmıştır. Aynı zamanda radyo sunuculuğu yaptığı zamanlar da olmuştur. BKM ile oyunculuğa başlayan oyuncu, tiyatro eğitiminin hakkını vermektedir.