Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Pınar Öğün Kimdir?

1 3.502

Pınar Öğün, 20 Ağustos 1984 tarihinde Ankara doğumludur. Nereli olduğunun cevabı ise Aslen Çerkez’dir. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden 2006 yılında mezun olmuştur. Daha sonra İngiltere’de Londra Müzik ve Dramatik Sanatlar Akademisi’nde iki sene oyunculuk eğitimi aldı ve okulun mezuniyet projesi olan gösteride başrol olarak oynadı.

Londra’da çok sayıda tiyatro ve film çalışmasında oynadı. Oyunculuğu sanat çevresinden takdir topladı. Pınar Öğün‘ün ilk sinema filmi ise Atıf Yılmaz’ın son filmi olan Eğreti Gelin’dir. Türkan dizisinde canlandırmış olduğu Türkan Saylan karakterindeki oyunculuğu çok beğenilmiştir.

2009 yılında oyuncu Mehmet Ali Alabora ile evlenen oyuncu, Gezi Parkı eylemlerinde eşi Mehmet Ali Alabora‘nun bazı kesimler tarafından tepki toplaması üzerine eşi ile birlikte İngiltere’ye yerleşme kararı aldı.

BBC Dizisinde Oynadı

Halen İngiltere’de hayatını sürdüren ve röportajlarında İstanbul’u çok özlediğini belirtilen başarılı oyuncu BBC yapımı olan 6 bölümlük mini dizi Partners in Crime’da  Veronika Urbanowicz karakterini canlandırdı. Dizinin son üç bölümünde oynadı. Eşi Mehmet Ali Alabora ile birlikte çeşitli tiyatro oyunları üzerine birlikte çalışamalar yaptı.

Pınar Öğün’ün derlediğimiz fotoğrafları