Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Rapçi Sancak (Yılmaz Erdoğan) Kimdir?

0 923

Kendisini Rapçi Sancak olarak tanıtan ve bu isimle tanınan sanatçının asıl ismi Yılmaz Erdoğan’dır. İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde 1989 yılında dünyaya gelmiştir ve 16 yıl sonra 2005 yılında taşınarak Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşamaya başlamışlardır.2006 ve 2009 yılları arasında Namık Kemal Üniversitesinde Muhasebe dersi aldı ancak aynı zamanda da rap müzik ile ilgilenmeye de devam etti.

Aşk acısı çekenler geçmiş dönemlerde Arabesk parçalara yönelirken günümüzde bu olay tamamen değişmiş ve yerini rap müzikler almıştır. Sanatçı, özellikle rap parçalarını aşk acısı ile harmanlayarak çok geniş bir kitle tarafından benimsenmiştir. Sadece rap müzik şeklinde yaptığı parçaları ile değil aynı zamanda dizi film müzikleri ile de aranan kişi olmuştur.  Kral müzik ödüllerinde dizi müziği ile aday gösterilmiştir.

Rapçi Sancak’ın Müzik Kariyeri

İlk olarak “ orkestral depresyon “ adını verdiği albümünü yayınladığı anda çok büyük bir kitle tarafından beğeni ile karşılanmıştır. Bitmedi, sadece dizi müziği ve rap müzik değil sanatçının maharetleri, aynı zamanda beat ve prodüksiyon işinden de anlamaktadır ve bu alanlarda da kendisini geliştirmiştir. 2016 yılında dinleyicilerine yeni albümü “ Yağmur “ ile merhaba dedi. Aslen Sivas Divriği ilçesinden olan Rapçi Sancak İstanbul doğumludur. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi fizik bölümünü kazanması nedeni ile 2 yılını orada geçirmiştir. Eskişehir’in ilham verici güzellikleri, rahat ve modern ortamı, sanatçıya ilham olmuştur. Başkalarından farklı olarak kendine has bir tarzda rap şarkılarını söylemesi, özgün olması, diğerleri gibi saman alevi şeklinde olmasını engellemiş, kalıcı olmuştur. Aslında ilk dinleyici kitlesini evde hazırladığı kısa videoları sosyal medyada paylaşarak elde etmiştir.

Projeleri devam edecek

Siyah saçlıdır ve göz rengi siyahtır. Evli değildir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı projelerde yer alacağı konusunda şüphe bulunmayan sanatçı, dizi müziklerini de başarı ile yaparak her iki özelliğini de bir arada götürmektedir. Birbirinin alternatifi olmadığı için, birinden birini de bırakmak zorunda değildir. Rap müziğin aşk hayatımızı girmesi de sanatçının yeniliklerindedir. Ülkemizde yeni gelişmekte olan rap sektörü Rapçi Sancak sayesinde bir adım daha ilerlemiştir.

Rapçi Sancak’ın Fotoğrafları
Rapçi Sancak’ın Seçtiğimiz Şarkıları