Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Roksan Kunter Kimdir?

0 702

1987 yılında İstanbul’ da dünyaya gelen Roksan Kunter, ünlü basketbol oyuncusu ve koçu Erman Kunter’ in kızıdır. Roksan Kunter’ in aile yapısından bahsetmek gerekir çünkü; Kunter hanedan soyuna mensuptur. 2. Abdülhamit’ in torunlarından biri olan Kunter’ in, büyükannesi de Hürrem Sultan’ dır. Öyle ki ismi Hürrem’ in gerçek ismi olan Roksölan’ dan gelir.

Roksan Kunter, İlkokul ve ortaokul eğitimini Fransa’ da aldı. Daha sonra yine Fransa’ da iletişim eğitim aldıktan sonra ailesini Fransa’ da bırakarak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Radyo ve TV bölümünde öğrenim yaşantısına devam etti. Ailesinin Fransa’ da kalması fakat kendisinin İstanbul’ a gelmesi üzerine ise söylediği şu sözlerle Türk halkının takdirini kazandı: “ Ülkeme olan sevgim bende çok baskın olduğundan kendimi tamamen Türk hissediyorum ve bu nedenle de ülkemde yaşamak için geriye döndüm.” Çocukluk yıllarında babasının basketbolcu olmasının büyük etkisinden dolayı, spora olan ilgisiyle ilintili olarak 5-6 yıl kadar basketbol oynadı. Fakat ilerleyen  yıllarda basketbolda aradığını bulamadı ve kameraların önüne sunucu olarak geçmeye karar verdi.

Kunter’in Kariyeri:

Roksan Kunter’ in TV kariyerine ilk adımı atması ünlü radyocu Mehmet Ayhan ile tanışması neticesinde oldu. A Haber ve NTV kanallarında spor sunuculuğu yaptı ve hatırı sayılır bir izleyici kitlesi elde etti.

22 Aralık 2013 yılında ise TV2’ de Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak görev yapan Emir Özkan ile dünya evine girdi. Sheraton Oteli’nde olan düğünde nikahı dönemin Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal kıydı. Nikah bitiminde Kunter, eşiyle birlikte Afrika’ nın Zanzibar isimli adasına balayı yapmaya gitti. Evlilik yaşamı da kariyeri gibi oldukça başarılı olan Kunter, şu an bir çocuk sahibi ve eşiyle gayet mutlu.

Kunter’in Hobileri:

Kitap okumayı hayatının en önemli hobisi haline getirmiş olan Roksan Kunter, buna ilaveten film izlemeyi de oldukça seviyor. Verdiği bir röportajında “Fırsat bulduğum her zaman elime bir kitap almaya gayret ediyorum.” ifadelerini kullanarak Kunter, kitaplara verdiği önemi açık bir şekilde belirtiyor. Özel yaşamında makyajsız gezdiği bilinen Roksan Kunter, bu durum için ise “Kendimi makyajsız daha güzel buluyorum o nedenle özel hayatımda makyaj yapmamaya gayret ediyorum. “ ifadelerini kullandı.