Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Şarkıcı Berksan (Berksan Özer) Kimdir?

0 682

30 Mayıs 1979 tarihinde Ankara ilinde dünyaya gelen Berksan Özer, babasının sahip olduğu gazino nedeni ile daha küçük yaşlarda iken müziğe merak sarmış, Ankara Radyosunun açmış olduğu çocuk sanatçı yarışmasına girerek çocuk korosundaki yerini almıştır. 5 yıl boyunca bu koroda çalışarak müzik eğitiminin temellerini atmış ve kendisini geliştirmiştir. Tuncay Yalın isimli sanatçıdan almış olduğu şan dersleri sayesinde artık kendini ispat etmeye yakın olduğunu hissetmiştir. Profesyonel olarak ilk sahneye çıkışı, 17 yaşında gerçekleştirmiştir. 18 yaşına geldiğinde Kabare Bar ismini verdiği ilk işletmesini açmış ve bu esnada Ankara Üniversitesi Amerikan Turizmi ve Otelciliği bölümüne devam eden Berksan başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Açmış olduğu işletmesinde istek üzerine şarkı söylemeye başlamış ve kendisini dinleyenlerin arasında bulunan Fatoş Çinkitaş ile yapmış olduğu görüşme sonrası hevesi daha da artmış ve profesyonel müzik hayatının kapılarını aralamaya başlamıştır.

Takvimler 1995 yılını gösterdiğinde hayatının en hüzünlü anını yaşayan sanatçı, babasını kaybettiği haberini almıştır. Sonrasında annesi ve kardeşi ile birlikte kalmaya devam etmiştir. Kardeşi Turaç Berkay Özer’dir. Aynı zamanda abisinin aranjörlüğünü de yapmaktadır. Kabare Bar’da tanıştığı Fatoş Çinkitaş’tan sonra Prodüktör Metin İlhan ile tanışan Berksan ilk albümünü yapmak için İstanbul’un yolunu tuttu. Orada büyük bir kulüpte vokallik yaparken aynı zamanda kendisine ait şarkıları yapmak için de zaman bulmuş oldu. Burada 2 sene boyunca kesintisiz olarak çalıştı ve çok sevildi. Artık hazırdı ve kendisi bir şeyler yapmalıydı.

Şarkıcı Berksan’ın albümleri

Uzun süre alan bekleyiş artık son bulmuş ve kapsamlı bir çalışmanın ardından “ Çilek “ albümü dinleyicisinin beğenisine sunulmuştu. 2003 yılı içerisinde müzik piyasasını kasıp kavuran albümdeki 13 şarkı Berksan tarafından yazılmıştır. Toplamda 14 şarkı bulunan albümdeki sadece 1 şarkı Aykut Alan tarafından yazılmıştır. Çilek albümünden 2 yıl sonra” Kalbime Dönüyorum “ albümünü çıkarttı, 2007 yılında “ bay bay “ , 2009 yılında “ Zaaf “, 2011 yılında “ Su “ albümlerini müzikseverlerin beğenisine sundu. İlk remix albümünü ise 2010 yılında “ Beni seviyor” ile yaptı. Tek şarkılık maxi single olarak 2006 yılında “ öpüşelim mi? “, 2013 yılında “ Oh oh “ , 2014 yılında ise Hande Yener ile düet olarak yapmış olduğu “ haberi var mı “ şarkısını piyasaya sürmüştür.

Filmleri

2007 yılında Faruk Aksoy tarafından yönetmenliği yapılan “ Çılgın Dersane kampta “ isimli sinema filminde rol almıştır. Bu filmde Ceyda Ateş, Alp Kırşan, Simge Tertemiz, Ozan Aydemir, Mustafa Topaloğlu, Sibel Tüzün, Cüneyt Arkın, Okan Karacan ve Paşhan Yılmazel isimli usta oyuncular eşlik etmiştir. 2008 yılında Üç Tatlı Cadı ve Servet Avcısı filmlerinde rol alan sanatçı evli midir sorusunun cevabını verirsek; evli değildir.

Bazı Şarkıları