Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Şarkıcı Fulin Kimdir?

0 791

1985 yılının Ocak ayında Adana’da dünyaya gelen güzel şarkıcı Fulin, daha 5 yaşında iken bile müziğe olan ilgisi sayesinde, çevresindekilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Sanatçının soyadı Şingirik’tir. Gitar ile enstrüman macerasını başlatan Fulin yine 5 yaşında iken, müzik ve bale dersleri almıştır. Adana ilinde Anadolu Lisesini bitiren sanatçı, sonrasında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinde Kimya bölümünde eğitim almıştır.

Babası farmakoloji profesörü, annesinin öğretmen olması sayesinde daha küçük yaşlardan itibaren eğitimli bir yetiştirilme tarzıyla tanışarak hem modern hem de eğitimli bir çocukluk geçirmiştir. Üniversite eğitimi sonrası kimyager olmuş ancak bu mesleğin kendisine uygun olmadığını düşünerek sonrasında hiçbir şekilde kimyagerlik ile uğraşmamıştır.

Bu defa moda tasarım bölümüne kaydını yaptırarak farklı tasarımlarda, sanatsal kişiliğini ortaya koymuştur. Yüksek lisans eğitimi de yine kimya alanında Farmakoloji bölümünde yapmış ancak müzik sevdası asla sönmemiştir. Söz yazmaya başlayan şarkıcı Fulin artık sanatçılığa hazırdır ve aynı zamanda beste de yapabilmektedir. Bu süreçte Emrah Karaduman ile tanışması bir dönüm noktası olmuştur. Artık single parçasını çıkarmak için daha fazla beklemesine gerek kalmamıştır. 2014 yılında ” firardayım ” ve “içinden oku “ parçalarını okuyarak piyasada ben de varım demiştir. Yeterli beğeni ve desteği alan sanatçı bir yol sonra Keyf-i Halik isimli albümünü severlerine sunmuştur. 2016 yılın en hit parçalarının arasına giren “süper kahraman”  parçası da en sevilen parçalarından olmuştur.

Şarkıcı Fulin’in Magazinsel Olayları

Son günlerde müzikten daha çok magazin anlamında adından söz ettirmektedir. Emrah Karaduman ile aşk yaşadığı ve sonrasında ayrıldığı ancak ayrılma sebebinin ise Aleyna Tilki olduğu gerekçesi ile medya önünde sürekli olarak atışmalar yaşanmaktadır. Emrah Karaduman ile 3 yıl sevgili kaldığını belirten Fulin babasının kendisine şarkıcı olduğu için kızdığını söylemektedir. Sebebi ise babasının mesleğini yüksek lisansını yapması ama meslek olarak ilgilenmemesidir.

Oyunculuk ile de ilgileniyor

Bir dönem oyunculuk konusu ile de ilgilenen sanatçı, Vahide Perçin’den ders almıştır. Ancak hâlihazırda herhangi bir projede yer almamıştır. Yer almamış olması ileride yer almayacağı anlamına gelmemektedir. Bekleyip göreceğiz.

Şarkıcı Fulin’in tam adı Fulin Şingirik’tir. Kendisi röportajında 29 yaşında olduğunu beyan etmiştir.