Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Sema Keçik kimdir? Aslen nereli yaşı kaçtır?

Sema-Keçik-kimdir
0 1.086

Ekranların en sevilen dizisi Yeni Gelin‘de Möhteber karakterini oynayan Sema Keçik kimdir? Usta dizi oyuncusu Sema Keçik aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır? Oyunculuğu ile herkesi kendine hayran bırakan Keçik’in biyografisi ve özel hayatı

SEMA KEÇİK KİMDİR?

01 Ocak 1965 senesinde dünyaya gelen Sema Keçik doğma büyüme Ağrılıdır. Oyunculuk eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümünde alan Keçik ayrıca Hndistan’da Kathali ve Nohiniyattam’da dans eğitimi almıştır.

Sema Keçik 1.73 boyunda ve 80 kilodadır. Eşi vefat eden usta tiyatrocunun evliliğinden bir kızı bulunmaktadır.

Dizi oyunculuğu kariyerine ilk olarak 2006 yılında ATV‘de yayınlanan ve oyuncu kadrosunda Cansu Dere, Mehmet Akif Alakurt, Zeynep Eronat, Menderes Samancılar gibi isimlerin yer aldığı Sıla dizisinde başlamıştır.

2009 yılında Kanal D ekranlarında yer alan ve başrolünü Melisa Sözen, Engin Akyürek, Engin Altan Düzyatan paylaştığı Bir Bulut Olsam dizisinde oynamıştır.

Sema-Keçik-aslen-nereli-yaşı-kaç-biyografisi
Sema-Keçik-aslen-nereli-yaşı-kaç-biyografisi

Kariyerinin en önemli projesi ise Star TV‘de yayınlanan ve reyting rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizisinde Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Perçin, Nebahat Çehre gibi oyuncular ile oynamıştır.

2014 yılında Kanal D yer alan Paşa Gönlüm ve 2015 yılında Fox TV‘de yer alan Aşk Yeniden dizisinde oynadıktan sonra bir süre dinlenmeye çekilmiştir.

2017 yılı itibariyle Show TV ekranlarında yayınlanan ve ilk bölümünde bugüne büyük ilgi ile takip edilen oyuncu kadrosunda Renan Bilek, Lale Başar, Zeynep Kankonde, Dağhan Külgeç, Mustafa Avkıran‘ın yer aldığı “Yeni Gelin” dizisinde Möhteber Kalendar karakterini oynamaktadır.