Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Sema Öztürk Kimdir?

Sema Öztürk
0 1.061

İlk olarak Kral Tv de sunuculuk ile tanıdığımız ve son zamanlarda Kanal D nin Meryem dizisinde rol alan Sema Öztürk, 23 Haziran 1977 tarihinde İstanbul’ da dünya ya gelmiştir. Sema Öztürk, hem sunucu hem de oyuncu olarak seyirci karşısına çıkmıştır. Güzel oyuncu, İktisat mezunu olmakla beraber mesleğini yapmamış 1990 lı yılarda sevilen dizi Kara Melek ‘te rol almıştır. Burada sergilediği performans ve güzelliğiyle yönetmenlerin vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Tecrübeli oyuncu, 2017 yılında yayına giren Meryem adlı dizide Tülin Sargun karakterini canlandırmaktadır.

Sema Öztürk Hangi Okullardan Mezun Olmuştur?

1990 yıllarda başladığı oyuncu kariyerinde birçok dizide oynayan Sema Öztürk, ilkokul ve liseyi tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümüne kayıt olup, bu bölümden başarıyla mezun oldu. Güzel oyuncunun bir oyunculuk eğitimi alıp almadığı hakkında bilgi bulunmamaktadır.

Sema Öztürk Hangi Projelerde Yer Almıştır?

Televizyon ekranlarına ilk kez Kral Tv de sunucu olarak çıkan Sema Öztürk, birçok dizide rol aldı. 1992 yılında ilk dizi deneyimi olan Mahallenin Muhtarlarında Yasemin karakterini canlandırdı. 1996 yılında ise asıl ün kazanmaya başladığı dizi olan Kara Melek te Nermin karakterine hayat verdi. Bu diziden sonra seyirci tarafından oldukça fazla beğenilen ve yıllarca tekrarları yayınlanan iki dizide daha oynadı. 1997 yılında Ruhsar dizisinde, 1999 yılında ise Ayrılsak da Beraberiz adlı dizide rol aldı. 2004 yılına gelindiğinde ise güzel oyuncu Melekler Adası adlı dizide oynadı. Daha sonra Hacı dizisinde Sevil Ötüşken karakterini Canlandıran Sema Öztürk, 2007 yılında reyting rekorları kıran Kurtlar Vadisi dizisinde oynayarak kariyerinde önemli bir yükselmeye imza attı. Yine 2007 yılında ilk sinema filmini çeken tecrübeli oyuncu, Avrupalı adlı filmde oynadı. Aynı zamanda Büyük Şeytan Üçgeni adlı sinema filmiyle de beyaz perde de ikinci kez boy gösterdi.

Tecrübeli oyuncu, Show Tv de Dokun Bana isimli bir yarışma programı da sunmuştur. Gurbet Kuşları dizisinde de rol alan Öztürk, 2009 yılında başrolde Erkan Petekkaya’nın oynadığı Dila Hanım dizisinde oynadı. 2010 yılında beyaz perdeye geri dönen oyuncu Deli Dumrul filminde rol aldı. 2013 yılında Karadayı dizisinde Süeda karakterini canlandıran oyuncu, O Hayat Benim dizisinde de oynadı. Şuan oynadığı son dizi olan Meryem de Tülin Sargun karakterini canlandırmaktadır.

Meryem Dizisinde Sema Öztürk’ün Canlandırdığı Tülin Sargun Karakteri Kimdir?

Tülin Sargun, Yurdal’un ikinci karısı, Savaş ve Naz’ın üvey annesidir. Yurdal’un nasıl bir insan olduğunu iyi bilip ve onun planlarının yürütülmesinde pay sahibidir. Savaş ile anlaşamasa da Naz üzerinde daha etkilidir.

Sema Öztürk’ün Boy ve Kilosu Kaçtır?

Güzel oyuncunun boyu 1,72 m olmakla beraber kilosu 52 dir.

Sema Öztürk’ün Saç ve Göz Rengi Nedir?

Meryem dizisiyle ekranlara dönen Sema Öztürk’ün saçı kumral iken gözleri kahverengi dir.

Sema Öztürk’ün Burcu Nedir?

23 Haziran 1977 tarihinde dünyaya gelen tecrübeli oyuncu, Yengeç burcudur. Ayrıca Sema Öztürk, şuan 40 yaşındadır.

Sema Öztürk’ün Sevgilisi Var mı?

İlk defa sunuculuk ile ekranlara merhaba diyen Sema Öztürk’ün şuan bilinen bir sevgilisi yoktur. Ama İlk olarak Orhan Ekşi isimli bir beyefendi ile birlikte olduğu bilinmektedir. Sema Öztürk, ilk magazinsel ilişkisini Ercan Saatçi ile yaşamıştır. Çift 2015 yılında ayrılmıştır. Kurtlar Vadisi dizisinde oynadığı dönemlerde adı Beşiktaş‘ın eski başkanı Serdar Bilgili ile anılmıştır.

Meryem dizisi diğer oyuncuların biyografileri için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.