Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Serenay Aktaş Kimdir?

0 758

Son olarak Kanal D’de yayınlanan Meryem dizisinde Komiser Burcu Aktar karakterini canlandıran ve birçok dizi ve filmde rol alıp seyircinin takdirini kazanan Serenay Aktaş, 1 Ekim 1993 tarihinde İstanbul Bakırköy’ de dünyaya gözlerini açmıştır. Genç oyuncunun babası sinema makinisti, annesi ise aşçıdır. Oyuncunun birde abisi vardır. Okul zamanında tiyatro ile ilgili çalışmalar yapan Serenay Aktaş, 15 yaşından itibaren çok sevdiği futbolu Zeytinburnu spor kadın futbol takımında oynamaya başladı. Daha sonra 1207 Antalyaspor’un da yer aldığı iki üç takımda futbol oynadı. 2015 yılında ise Beşiktaş’a transfer olacakken yarışmaya katılacağı için transfer iptal olmuştur. Bir ajansın dikkatini çeken güzel oyuncu, bu ajans sayesinde oyunculuğa ilk adımını atmış Kanıt dizisinde oynamıştır. Bu diziden sonra pek çok projede yer almıştır.

Serenay Aktaş’ın Yer Aldığı Projeler Nelerdir?

Genç ve güzel oyuncu, fiziği ile bir ajansın dikkatini çekmiş ve çok sayıda ajans Serenay Aktaş ile iletişime geçmiştir. Daha sonra ilk dizi teklifini alan Aktaş, 2010 yılında Kanıt adlı dizide rol aldı. Yine aynı sene Umut Yolcuları ve Türk Malı adlı dizilerde de oynayan çekici oyuncu, 2011 yılında ise tam 5 dizide oynadı. Bu diziler, Alemin Kıralı, Yahşi Cazibe, Kalbim Seni Seçti, Şüphe ve Arka Sıradakiler’dir. Serenay Aktaş, 2012 ve 2013 yıllarında Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol aldı. 2014 yılında da birçok projede yer alan güzel oyuncu kariyerine birçok başarılı dizi ve film yazdırdı. 2014 te oynadığı Çılgın Dershane filmi oyuncunun ilk sinema deneyimidir. Yine aynı sene ikinci sinema filmi Çılgın Dershane 4 ‘te oynadı. Oyuncunun tüm dikkatleri üzerine çekmesi Acun Ilıcalı’ nın sunduğu Survivor adlı programa yarışmacı olarak katılmasıyla olmuştur. Yarışmadan döndükten sonra da birçok dizide rol alan güzel oyuncu son olarak Kanal D ’nin yeni dizisi Meryem’de Burcu Aktar karakteri ile seyircinin karşısına çıkmaktadır.

Meryem Dizisinde Serenay Aktaş’ın Canlandırdığı Burcu Aktaş Karakteri Kimdir?

Meryem dizisinde ki Komiser Burcu Aktaş, işini doğru yapmaya çalışan, dürüstlükten yana bir karakterdir. İnatçı ve gördüğü usulsüzlüklere göz yummayan bir memur olan Aktaş, Meryem’in davasında etkin bir rol oynamaktadır.

Meryem dizisi Komiser Burcu
Meryem dizisi Komiser Burcu

Serenay Aktaş’ın Yaşı Kaçtır?

Güzel oyuncu Serenay Aktaş, 1 Ekim 1993 tarihinde dünya ya gelmiş ve şuan 24 yaşındadır.

Serenay Aktaş’ın Burcu Nedir?

Survivor yarışması ile ününü ikiye katlayan genç oyuncu, Terazi burcudur.

Serenay Aktaş’ın Vücut Ölçüleri Kaçtır?

24 yaşındaki çekici oyuncunun boyu 1.70 m olmakla birlikte kilosu 58 dir. Aktaş’ın vücut ölçüleri 86 – 58 – 85 cm dir.

Serenay Aktaş’ın Saç ve Göz Rengi Nedir?

Serenay Aktaş’ın saçı koyu kahverengi iken gözleri kahverengidir.

En güzel fotoğrafları

Meryem dizisi diğer oyuncuların biyografileri için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.