Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Seyhan Şaşko Kimdir?

0 1.060

7 Ocak 1989’ da Makedonya’ nın Ohrid kentinde dünyaya gelen Seyhan Şaşko, ilköğretim ve ortaöğretim hayatını Şişli Terakki İlköğretim Okulu’ nda tamamladı. Daha sonra ise lise hayatına Ayazağa Işık Lisesi’ nde devam etti, buradan da lisans eğitimini almak üzere Marmara Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümüne geçiş yaptı.

Seyhan Şaşko’ nun spora ve müziğe olan merakı çocukluk yıllarından geliyor. Küçük yaşlarda piyano eğitimi alan ve bu nedenle voleybol ve basketbol yapmayı bırakan Şaşko, verdiği bir röportajda kendisi için o dönemde müziğin daha ağır bastığını deyim yerindeyse itiraf etti. Üniversite tercihini ise tamamen kendi kararları doğrultusunda yaptıktan sonra staj deneyimleriyle birlikte televizyonculuk kariyerinin ilk adımlarını atmış oldu.

İş Hayatı:

İlk staj deneyimine dizi rejisinde başladı ve burada aradığını bulamadığından dolayı reklam şirketi rejisi ve prodüksiyonunda staj yapmaya devam etti. Stajların mesleğindeki başarısında oldukça etkili olduğunu söyleyen Şaşko, mesleğe atılmadan önceki son stajını ise Habertürk dış haberler bölümünde yaptı. Staj yaptığı dönemde konservatuara devam etmeyi bırakmayan Seyhan Şaşko, müziğe olan tutkusunu devam ettirmek için staj yapmayı bıraktı. Bu duruma paralel olarak da profesyonel olarak ilk yaptığı iş TRT Müzik kanalında “Kampüs Konserleri” adlı program oldu.

Kampüs Konserleri ile adım attığı kariyer basamaklarını hızla tırmanarak Eurosport kanalında kendi hazırlayıp kendi sunduğu “Ters Köşe” yi 6 ay boyunca devam ettirdi. Daha sonra ise SkyTürk kanalına geçti ve orada “Serbest Atış” programıyla yayın hayatına devam etti. İlk canlı yayın tecrübesini SkyTürk’de yaşayan Şaşko, daha sonra verdiği röportajda canlı yayın sırasında çok heyecanlı olduğunu ve bu nedenle planladığı bazı şeyleri yapamadığını söyledi. Seyhan Şaşko şu an meslek hayatına beIN Sports kanalında devam ediyor.

Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Şaşko’ nun, iş dışında en büyük hobisi müzikle uğraşmak. Bunun yanında müzikaller ve filmleri kaçırmayan Şaşko, kendi ifadeleriyle gece dışarı çıkmaktansa film izlemeyi tercih eden bir yapıya sahip. Seyhan Şaşko’ yu en çok etkileyen kitap ise Gabriel Marquez’ in kaleminden çıkan “Yüzyıllık Yalnızlık” tır. Seyhan Şaşko’ nun en çok etkilendiği film ise Moulin Rouge ve The Phantom of the Opera’ dır.