Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Sibel Kekilli Kimdir?

Sibel-Kekilli-boyu-kilosu-sevgilisi
0 2.269

Oynadığı yabancı dizi ve filmlerde dikkat çeken Sibel Kekilli kimdir? Özellikle cinsel içerikli videolarda yer alarak biyografisi çok merak edilen Sibel Kekilli gerçek yaşı kaçtır ve aslen nerelidir? İşte Kekilli’nin hakkına merak edilen herşeyi ve özel fotoğrafları

16 Haziran 1980 tarihinde dünyaya gelen Sibel Kekilli aslen Kayserilidir. Almanya’nın Heilbronn kentinde doğup büğüyen Kekilli’nin dört kardeşi bulunmaktadır.

Doğal güzelliği ile dikkat çeken Sibel Kekilli 1,63 boyunda ve 50 kilo ağırlığındadır. Siyah saçları ve siyah gözleriyle birlikte estetik bir güzelliğe sahiptir. Sibel Kekilli sevgilisi yoktur ve evli değildir.

Sibel Kekilli Evli Midir?

Film Kariyeri

Özellikle Türkiye’de cinsel içerikli videolarda oynaması sebebiyle ünlenen daha sonra bu sektörü tamamen bırakan Sibel Kekilli 2004 yılında oyuncu kadrosunda Birol Ünel, Catrin Striebeck, Güven Kıraç, Meltem Cumbul gibi oyuncuların yer aldığı Duvara Karşı filmi ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Bu filmde Sibel Güner karakterini başarılı bir şekilde canlandırmıştır.

Daha sonra 2005 yılında Kebab Connection, 2006 yılında Winterreise, 2006 yılında Fay Grim filmlerinde rol almış fakat bu filmler fazla izlenmemiştir.

Sibel Kekilli

Oyuncu kadrosunda Gedeon Burkhard, Lale Yavaş, Lena Beyerling, Roman Roth gibi isimlerin yer aldığı 2006 yapımı Son Tren filminde oynayan Kekilli başarılı bir oyunculuk performansı göstermiştir. 2007 senesinde Eve Dönüş filminde Memet Ali Alabora, Can Yağmur, Akın Aslan, Mahmut Çatal, Emre Topaç ile birlikte oynamıştır. Almanya’da çekilen filim izlenme rekorları kırmıştır.

Dizi Kariyeri

Film sektörünün yanı sıra dizi sektörüne de giren Sibel Kekilli 2009 senesinde Nachtschicht, 2010 senesinde Gier, 2010 senesinde Der Kommissar und das Meer, 2010 senesinde Mordkommission Istanbul, 2011 senesinde Tatort dizilerinde çeşitli rollerde yer almıştır.

Oyunculuk kariyerinin dönüm noktası ise dünyanın en çok izlenen dizisi Game of Thrones’da yer almasdır. Başrollerini Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke, Kit Harington, Aidan Gillen paylaştığı dizide Kekilli, Shae karakterini canlandırmış ve oyunculuk performansının güçlü olması sebebiyle iki sezon boyunca rol almıştır.

Sibel Kekilli Kimdir? Boyu ve Kilosu Kaçtır? Nerelidir?
Sibel Kekilli Kimdir?

Sibel Kekilli’nin aldığı ödüller

  • 2004 senesinde Lola Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür
  • 2004 senesinde Bambi Ödüllerinde En Başarılı Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür
  • 2006 senesinde Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür
  • 2010 senesinde Lola Prize Ödüllerinde En Başarılı Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür
  • 2010 senesinde Tribeca Film Festivali Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür