Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Süleyman Soylu kimdir? Aslen nereli ve Eşi kim?

Süleyman-Soylu-kimdir.jpg
0 4.003

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu kimdir? Başarılı siyaset adamı Süleyman Soylu aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte Ak Parti ile siyaset hayatına devam eden Süleyman Soylu’nun eşi ve biyografisi

SÜLEYMAN SOYLU KİMDİR?

21 Kasım 1969 senesinde dünyaya gelen Süleyman Soylu aslen Trabzonludur. İlk okul ve orta okul eğitimini İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde alan Soylu lise eğitimini ise Plevne Lisesi’nde almıştır.

Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’de tamamlamış ve başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

İş hayatına ilk olarak 1990 senesinde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda başlamıştır. Bu sırada Doğru Yol Partisi’nin Gençlik Kolları’nda görevinde bulunmuştur.

17 Temmuz 1995 tarihinde Doğru Yol Partisi’nin ilçe teşkilatının başına getirilmiştir. Dört yıl aradan sonra 29 Nisan 1999 tarihinde DYP’nin İstanbul il başkanlığı görevini getirildi ve 2002 yılında Genel Seçimlere kadar milletvekili oluncaya kadar bu görevi yürüttü.

Süleyman-Soylu-aslen-nereli-eşi-ve-çocukları
Süleyman-Soylu-aslen-nereli-eşi-ve-çocukları

2008 ve 2009 yılları arasında Demokrat Partisi genel başkanlığını yapan Süleyman Soylu 2015 seçimlerinde Ak Parti’ye geçiş yaptı. 2015 ve 2016 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yapan Soylu daha sonrasında 31 Ağustos 2016 tarihinden itibaren İçişleri Bakanlığı görevine getirildi.

Başarılı bir siyaset adamı olan Süleyman Soylu bunun yanı sıra Hamdiye Soylu ile evli ve iki çocuk babasıdır.