Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Simge Fıstıkoğlu Kimdir?

0 2.889

Kameraların önünde ve arkasında yıllardır çalışmış bir isim olan Simge Fıstıkoğlu, 1982 yılı 12 Aralığında İstanbul’ da dünyaya geldi. Çocukluk ve gençlik yıllarında sosyalliği ve iletişim becerisiyle dikkat çeken Fıstıkoğlu, ilköğretim eğitimini Hamdullah Suphi Tanrıöver’ de, ortaokul eğitimini Selim Pars Koleji’ nde, lise eğitimini Beyoğlu Anadolu Lisesi’ nde aldıktan sonra, son olarak lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde aldı ve 2005 yılında eğitim hayatını noktaladı. Özellikle eğitim hayatında katıldığı sosyal aktivitelerle yaşıtlarından hep bir adım önde olan Fıstıkoğlu, iş hayatında da bu alışkanlığını devam ettirdi.

Kariyeri:

Simge Fıstıkoğlu kariyerine ilk adımlarını Elle Decor dergisinde attı. Bu dergide 6 ay gibi bir süre stil editörlüğü yapan Fıstıkoğlu, kazandığı tecrübe ile kameraların karşısında geçmeye karar verdi. Ablasının bağlantılarını kullanarak 2006 yılında Habertürk Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunda oturan Murat Ongun ile temasa geçmeyi başardı ve 16 Ekim 2006 tarihinde spor servisinde sunucu olarak göreve başladı. Görev süresince yaptığı işlerle oldukça olumlu geri dönüşler alan Fıstıkoğlu, bu dönemde yaptığı röportajlarla adından bir hayli söz ettirmeyi başardı. Başta Şenol Güneş olmak üzere Ertuğrul Sağlam, Ersun Yanal, Vicente Del Bosque gibi önemli başarıları olan teknik direktörlerle röportaj yapmayı başaran Simge Fıstıkoğlu; Cristiano Ronaldo, Arda Turan ve Emre Belözoğlu gibi futbolcularla da görüşme fırsatı elde etti.

Simge Fıstıkoğlu, birçok röportaj ve program sığdırdığı Habertürk kariyerini 2009 yılının Ağustos ayında noktaladı. Habertürk’ den sonra spor haberleri sunuculuğuna ara veren Fıstıkoğlu, haber sunuculuğuna geçiş yaptı. Show TV’ de “1 Gün” isimli programda önemli siyasileri konuk eden Simge Fıstıkoğlu, A Haber’ de de “Son Durak” adındaki programı sundu. Kısa bir aradan sonra tekrar spor haberleri sunuculuğuna, TRT Spor’ da Çarşamba günleri yayına alınan “Topuklu Krampon” programıyla döndü. Eski hakemlerden Lale Orta ile yaptığı programı noktalayarak 2016 Eylül’ ünde NTV’ de Spor Akşamı programının sunuculuğunu yaptı. Bu programı takip eden dönemde ise yine NTV’ de haber sunuculuğu yapmaya devam etti.