Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Tuğba Sarıünal Kimdir?

Tuğba Sarıünal
0 3.216

Tuğba Sarıünal, 1988 yılında doğmuştur. Almancı bir ailenin üçüncü kız çocuğudur. Balıkesir’de doğmuştur. Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinden mezun oldu. Ardından Drama İstanbul Senarist Geliştirme Merkezi’nde eğitim aldı. Profesyonel anlamda mankenlik ve fotomodellik de yaptı. 2012 yılında katıldığı Best Model Of Turkey yarışmasında Best Swimsuit ödülünü aldı. Günümüzde de senaristlik ve yazarlık yapmaya devam etmektedir. Oyunculuk hayatına arkadaşıyla beraber gittiği cast görüşmesinde seçilmesiyle başlar. Bu sırada ‘’Sadri Alışık Oyunculuk Okulu’’na bir süre devam eder ve oyunculuk eğitimini tamamlar. Eğitimini tamamladıktan sonra TRT’de yayınlanan ‘’ Dinle Sevgili ‘’ adlı dizide oynadı. Oyunculuk hayatındaki asıl çıkışı ise ’’ Türk’ün Uzayla İmtihanı ‘’ dizisiyle olmuştur. En son ise Halil Sezai ve Şafak Pekdemir’in başrol oynadığı ‘’ İncir Reçeli 2 ‘’ filminde rol almıştır.

Tuğba Sarıünal Kimdir?
Tuğba Sarıünal

Tuğba Sarıünal kimdir dendiğinde hem senarist hem de yazardır diyebiliriz.  Eserleri; Sanrı, Arkadaşlar Ev Halim, Paranoya, Akıl Tutulması ve Nakil’dir. İlk romanını bitirdiğinde herkesten köşe bucak sakladığını ve daha sonraki zamanlarda arkadaşlarına biraz anlatmaya başladıkça herkesin dikkatini çektiğini fark etmiştir. Romanında bahsettikçe herkesin ilgisinin ve merakının daha da çok arttığını anlamıştır ve romanlarından kesitler dinleyen herkes bastırması gerektiğini söylemiştir. Ama Sarıünal yine de çekingen bir şekilde bastırmıştır kitaplarını. En çok polisiye kitaplarını sevdiğini belirtmiştir. Bir sonraki romanını da tıbbi gerilim türünde yazacağını söylemiştir.

Tuğba Sarıünal’ın Bazı Kitapları

Nakil

Tuğba Sarıünal bu kitabında eşini kaybetmiş bir kadının hayatını anlatmaktadır. Hastanede başlayan soruşturma derinleştikçe uluslar arası bir bağlantı ve Sağlık bakanlığına kadar ulaşan karanlık ilişkiler, açığa çıkmamak için Fulya’nın hayatını tehdit etmeye başlamıştır. Bir akşam Fulya’nın evine gelen polisler, eşi Kerem’in aracında ölü olarak bulunduğunu bildirmişlerdir. Bu kitabı okurken aşk heyecan ve gerilimi bir arada hissedeceksiniz.

Sanrı

Tuğba Sarıünal’ın ikinci romanı olan Sanrı romanında, başarılı bir onkoloji doktoru tedavisini üstlendiği genç bir hastasını tedavi uygularken kaybeder. Ve sonrasında hapishane, şizofreni ile mücadeleye başlar. Hamile eşi doğum yapmasına birkaç gün kala eşini hapishaneden çıkarır. Olaylar neyin gerçek neyin sanrı olduğunu anlamayacak kadar karışık ve değişik bir boyut alır.