Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Tuğçe Saatman Kimdir?

0 1.477

Ekranların sevilen sunucu Tuğçe Saatman, 1988 yılında İstanbul’ da doğdu ve ilk ve ortaöğretimini İstanbul’ daki mahalli okullarda tamamladı. İlköğretim ve ortaöğretim yıllarında okulunun spor takımlarına katılan Tuğçe’ nin spora ilgisi daha o yıllarda başladı. Fakat spora olan ilgisine rağmen lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ nde aldı.

Hukuk Fakültesi mezunu olmasına rağmen mesleğini icra etmeyen Saatman’ ın, küçük yaştan itibaren kameralara olan merakı ve çalışkan bir yapısı olması televizyonculuk kariyerine atılmasında önemli iki faktör oldu. Spor spikerliği tercihinde babasının desteğini bir an olsun esirgemediğini her fırsatta belirten Saatman, o dönemki adı Lig TV olan kanalda görev yaptığı sırada kariyer basamaklarını hızla tırmanarak halk oylaması sonucu “Yılın Kadın Spor Spikeri” ödülüne layık görüldü. Tuğçe Saatman, verdiği bir demeçte kadınların spor spikerliği ve sunuculuğu alanında daha fazla rol almasını umduğunu ve spor erkeklerin işidir algısının en kısa sürede kırılması gerektiğine değindi.

2017 yılında TV 8’ de katıldığı 3 ADAM programında yaptığı ofsayt tanımıyla gündemi bir hayli meşgul etti. Aynı programda mesleğini severek ve isteyerek yaptığı, bu nedenden ötürü de ara sıra fiziksel yorgunluk hissettiğini ama zihinsel olarak hiçbir şekilde yorgun olmadığını belirtti.

Özel Yaşamı:

Özel yaşamında samimi ilişikler kurmayı seven Saatman’ ın, hayvanlarla ilgilenmenin ve kitap okumanın en önemli iki hobisi olduğu biliniyor. Bunun yanında yoğun iş temposundan vakit buldukça yürüyüş yapmaya gayret ettiği de basına yansıyan bilgiler arasında. Kişisel gelişime önem veren ve bu konuda oldukça hassas bir yapıya sahip olan Saatman, akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyor. Bir röportajında “Televizyonculuk yapmak isteyenlere tavsiyeniz nedir?” sorusuna “Yaptığınız işi sevin, çalışma azmine sahip olun ve kamera karşısına güler yüzle çıkın.” yanıtını verdi. Yaptığı işten dolayı objektifliğini mümkün olduğunca korumaya çalışan Saatman’ ın hangi takımı desteklediği bilinmiyor.