Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Turaç Berkay Özer Kimdir?

0 987

1986 yılında Ankara’da dünyaya gelen Turaç Berkay Özer daha çok aranjör ve prodüktör kimlikleri ile bilinmektedir. Profesyonel prodüktörlük hayatına abisi olan Berksan’ın ilk albümünü yaptığı yıllar olan 2007 yılına denk gelmektedir. Berksan’ın prodüktörü olarak girdiği piyasaya daha sonra birçok ünlü sanatçının prodüktörü olmuştur.

Takipçileri tarafından, son günlerin aranan aranjörü olarak adlandırılan usta sanatçı, Hande Yener, Demet Akalın Emre Altuğ, Reyhan Karaca, Emre Kaya’nın aranjörlüğünü yapmıştır. Sonrasında aranjörlük ile yetinmemekte aynı zamanda müzik sektörüne de hızlı bir giriş yaparak başarı elde etmiştir. Hande Yener’in ünlü şarkısı “ ya ya ya, haberi var mı, kış kış” şarkıları, Berksan’ın “ onlar bilmez “ şarkısı, Beyza Durmaz’ın “ duyan var duymayan var “, Emre Kaya’nın “ Esaret” ve en son da Emre Altuğ’un “ Çıta “ isimli şarkıların aranjörlüğünü yapmıştır. Ayrıca abisi Berksan’ın birçok projesinde yer almıştır. Bu şarkılar bildiğiniz üzere, her biri listenin zirvesinde yer edinmeyi başarmıştır. Bu nedenle Turaç Berkay Özer her geçen gün yeni şarkıların yapımcısı olarak karşımızda olacağa benzemektedir.

Hande Yener ve Demet Akalın arasındaki rekabet ve tabiri caizse kavga, herkesçe bilinmektedir. Bu bilinmesine rağmen önce Hande Yener ile sonrasında ise Demet Akalın ile çalışması, dinleyiciler arasında, kavgaya neden olur mu tartışması süregelmektedir. Bunu bekleyerek hep birlikte göreceğiz.

Usta sanatçı ve aranjör 1 Ağustos doğumlu ve Aslan burcudur. İlköğretimini ve orta eğitim sürecini doğum yeri olan Ankara’da tamamlamış ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin müzik bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Sanatçının müzik sevgisi hem babasının geçmiş dönemde işletmiş olduğu gazinosu ve sonrasında abisinin profesyonel müziğe başlamasından kaynaklanmıştır. Takvimler 1995 yılını gösterdiğinde hayatının en hüzünlü anını yaşayan sanatçı, babasını kaybettiği haberini almıştır. Sonrasında annesi ve abisi ile birlikte kalmaya devam etmiştir. Bugüne kadar göstermiş olduğu başarılar, usta sanatçılar ile çalışması, kendi söz ve bestelerini yapmaya başlaması nedeni ile önümüzdeki süreçte çok başarılı işlere imza atacağı ve adından sıkça söz ettireceğe benzemektedir. Kendisine müzik hayatında başarılar diliyoruz.

Turaç Berkay Özer’in Fotoğrafları