Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Türkü Turan Kimdir?

0 910

1 Şubat 1985 doğumlu 32 yaşındaki güzel oyuncu Türkü Turan, Star TV ekranlarında yayınlanacak olan Dolunay dizisinde Alya karakterini canlandırıyor. Bodrum doğumlu olan oyuncu, Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji mezunudur. Oyunculuk kariyerine Annem isimli diziyle başlamıştır.

Turan’ın kişisel özelliklerine gelecek olursak kendisi yazmayı ve film izlemeyi çok seviyor. Yemek yapmak da hobileri arasında. Kendisi Rakıyı seven kadınlardan birisi. Aykırı rollerde oynamaktan çekinmeyen oyuncu, rollerinin hakkını veriyor.

Türkü Turan; Annem dizisinde Pınar, Kosmos filminde Neptün, Celal Tan ve Ailesinin Asiri Acikli Hikayesi filminde Özge, Musallat 2: Lanet filminde Elif, Toprağın Çocukları filminde Aybüke, Şubat dizisinde Gülüm, Maral: En Güzel Hikayem dizisinde Arya Feyman, Saklı filminde Duru, Acı Aşk dizisinde Eylül karakterini canlandırmıştır.

Fotoğrafları

Özellikle Saklı filmindeki rolü çok konuşulmuştur. Dizide arkadaşının babasına aşık bir kızı canlandıran Türkü Turan’ın bu dizide İlhan Şeşen ile olan sevişme sahneleri gündemde o dönemler sık sık yer almıştı ve tartışılmıştı.