Tuvana Türkay Kimdir?

Tuvana Türkay
0 10.297

1990 doğumlu 27 yaşındaki güzel oyuncu Tuvana Türkay, Fox TV ekranlarında izleyicilerle buluşan ve izleyicilerce beğenilen Deli Gönül dizisinde başrol olarak oynuyor. Bir aşk hikayesinin anlatıldığı dizide Murat Ünalmış ile başrolü paylaşıyor.

27 yaşındaki güzel oyuncu bu zamana kadar bir çok TV yapımında ve sinema filminde yer aldı. Bizans oyunları filmindeki sahneleri çok konuşulan oyuncu, aslen Trabzonludur.

Hem şarkıcılık yapan hem de oyunculuk yapan Tuvana Türkay bir zamanlar ünlü futbolcu Sercan Yıldırım ile birlikteydi. Daha sonra Mustafa Ceceli ile aşk dedikoduları konuşulsa da bu iddia yalanlandı. Şu an bilindiği kadarıyla sevgilisi yok.

Yerde Gökte Aşk dizisinde Bade, Esir Sultan dizisinde Albina, Eksik Sayfalar filminde Ayşegül, Kara Para Aşk dizisinde Bahar, Bizans Oyunları filminde Ayçörek Hatun, Olanlar Oldu filminde Aslı karakterini canlandırdı.

Benzer Kişiler

1.74 boyunda olan güzel oyuncu, 53 kg’dır. İlk olarak 9 yaşında bir reklam filminde oyunculuk ile tanıştı. Çocukluğunda pek çok reklam filminde rol aldı. Lise eğitimini İstanbul Güneş Koloeji’nde aldı. Daha sonra Beykent Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü kazandı.,

Hayvanları çok seven oyuncu köpekleriyle ve kedisiyle uğraşmayı çok sever. Müzik dinlemek, sinema ve tiyatroya gitmek ayrıca yüzmek hobileri arasındadır.

Tuvana Türkay Fotoğrafları