Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Ümit Kantarcılar Kimdir?

Ümit Kantarcılar
0 551

Son olarak Kanatsız Kuşlar adlı diziyle ekrana merhaba diyen Ümit Kantarcılar, 10 Ekim 1987 tarihinde Antalya’da dünyaya gözlerini açmıştır. Tam adı Ümit İbrahim Kantarcı olan başarılı oyuncunun birde ablası vardır. Yakışıklı oyuncu, asıl tanınmasına neden olan diziler haricinde birçok tiyatro oyununda oynadı. Duayen tiyatrocu Müjdat Gezen’in Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi aldı. İlk dizisini 2006 yılında çekti. Hayat Türküsü dizisiyle başladığı profesyonel oyunculuk kariyerinde başarılı ve gençler tarafından sevilen dizilerde oynadı. Yakışıklı oyuncu, 2017 yılında Atv de yayınlanmaya başlayan Kanatsız Kuşlar dizisinde Onur karakterine hayat vermektedir.

Ümit Kantarcılar Hangi Okullardan Mezun Olmuştur?

Yakışıklığıyla ve etkileyici oyunculuk performansı ile dikkatleri üzerine çeken Ümit Kantarcılar, ilkokul ve liseyi memleketi Antalya da tamamladıktan sonra İstanbul a taşındı. Burada Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarına kayıt oldu. MGSM de oyunculuk eğitimi alan Kantarcılar, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda oyunculuk kariyerine başladı.

Ümit Kantarcılar
Ümit Kantarcılar

Ümit Kantarcılar Hangi Projelerde Yer Aldı?

Oyunculuğa tiyatro ile başlayan Ümit Kantarcılar, Müjdat Gezen Sanat Merkezine kayıt olmadan önce memleketi Antalya’da birçok tiyatro oyununda boy gösterdi. Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosunda Midirfillik, Sahte Kahramanlar ve Düdüklü Kıymalı Bamya gibi oyunlarda rol aldı. Daha sonra MGSM Konservatuvarına kayıt olan başarılı oyuncu, eğitim döneminde Artiz Mektebi ve Yarışmacılar Kabare adlı tiyatro oyunlarında oynadı. Buradan mezun olduktan sonra Ali Poyrazoğlu Tiyatrosunda oyunculuk yapmaya başladı. Ali Poyrazoğlu Tiyatrosunda da 6 oyunda oynayan Kantarcılar, yönetmenlerin dikkatini çekmiş ve 2006 yılında ilk dizisi Hayat Türküsü’nde Cengiz karakterini canlandırdı. Yine 2006 yılında ikinci dizisini çeken yakışıklı oyuncu bu defa İki Aile dizisiyle seyirci karşısına çıktı. 2010 yılında üç dizide oynayan Kantarcılar, Küçük Sırlar adlı dizide Erkan rolünü, Yerden Yüksek adlı dizide ise Anıl karakterini canlandırdı. Oynadığı diziler ile ekranın sempatik ve yakışıklı genci olan Ümit Kantarcılar, Çakıl Taşları dizisiyle ününü ikiye katladı. Bu dizide Özgün Karaman ve Melike Emiroğlu ile birlikte oynadı. 2012 yılında Gani Müjdenin yazdığı Pis Yedili dizisiyle tüm kamuoyu tarafından tanındı. Yine 2012 yılında Babalar ve Evlatları dizisinde rol aldı. 2015 yılında ise Şehrin Melekleri adlı dizide Gürkan Akad karakterine Hayat verdi. Kantarcılar, 2017’de başlayan Kanatsız Kuşlar dizisinde de oynamaktadır.

Ümit Kantarcılar’ın Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Ekranların sempatik yüzü Ümit Kantarcılar’ ın boyu 1,84 m olmakla beraber kilosu 82’dir.

Ümit Kantarcılar’ın Saç ve Göz Rengi Nedir?

Tiyatro ile başlayan oyunculuk kariyerinde birçok başarılı diziye imza atan yakışıklı oyuncu Ümit Kantarcılar’ın saç rengi kumral iken gözleri kahverengidir.

Ümit Kantarcılar’ın Burcu Nedir?

10 Ekim 1987 tarihinde dünya ya gelen Ümit Kantarcılar Terazi burcudur. Ayrıca yakışıklı oyuncu şuan 30 yaşındadır.

Ümit Kantarcılar Evli mi?

Yakışıklı oyuncu Ümit Kantarcılar, 2014 yılında kendisi gibi oyuncu olan Gamze Topuz ile evlendi. Çiftin Elis Naz adında bir çocuğu oldu. Genç çift, şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle 2016 yılında evliliklerine son verdiler. Bu evliliğin ardından tanıştığı ve yine kendisi gibi oyuncu olan Açelya Topaloğlu ile aşk yaşamaktadır.