Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Yunus Oran Kimdir?

Yazar Yunus Oran
0 10.459

Ünlü youtube kanalı Hayalhanem deki videoları ve çıkarmış olduğu Cennete Kadar Yolun Var Kitabı ile tanınmaya başlayan konuşmacı, yazar Yunus Oran, 1991 yılında Batman’da dünya ya gözlerini açmıştır. Yunus Oran’ın annesi ev hanımı babası ise öğretmendir. Çiçeği burnunda yazar Oran, ailenin 5 çocuğundan dördüncüsüdür. Oran’ın hayatı Hayalhanem adlı İlim ve Kültür Derneğine katılmasıyla değişmiş ve şuan ki ününe sahip olmuştur.

Yunus Oran Hangi Okullardan Mezun Oldu?

Son zamanlarda yazar kimliğiyle de öne çıkan Yunus Oran, doğup büyüdüğü Batman’ da ilkokul ve lise öğrenimini tamamladı. Daha sonra kazandığı Mersin Üniversitesi Eczacılık Bölümüne kaydını yaptırıp, lisans eğitimini burada tamamladı. Ayrıca Yunus Oran’ın Hayalhanem ile tanışması üniversite yıllarına rastlamaktadır.

Yazar Yunus Oran

Yunus Oran’ın Hayalhanem Macerası Nasıl Başladı?

Üniversite yıllarında Hayalhanem ile tanışıp Hayalhanem İlim ve Kültür Derneği’ ne kayıt olan Oran, burada aktif olarak çalışıp adını duyurdu. Oran, burada hizmete devam edebilmek için memleketi Batman’a dönmeyip aile hasreti çekip Mersin’de yaşamanı sürdürmeye devam etmiştir. Hayalhanem’in youtube kanalında Yunus Oran’ın sohbet videoları yayınladı. Oran’ın videoları kısa süre içinde yüz binlerce kişi tarafından izlenmiştir. Başarılı konuşmacı, yayınladığı bu sohbet videoları ile sürekli gündeme gelmektedir. Bu sayede adını Türkiye’ ye duyuran Yunus Oran, sohbet videolarının yanı sıra kitap yazmaya da karar verdi. Youtube kanalı bir çok kişi tarafından takip edilmektedir.

Yunus Oran’ın Yazdığı Kitaplar Nelerdir?

Kendisini ilim ve kültüre adayan Yunus Oran, ilk kitabını Genç Nesil Yayınevi ile 2016 yılında çıkarmıştır. Oran ‘ın yayınladığı Cennete Kadar Yolun Var adlı kitap, okuyucuların ilgisini üstüne çekmeyi başarmıştır. Çok satanlar listesine de girmeyi başaran Oran, ikinci kitabını yazmaya karar vermiş ve Sen Ona Aşıksın adlı kitabı Genç Nesil Yayınevi ile 2017 yılında piyasaya sürülmüştür.

Yunus Oran’ın Göz ve Saç Rengi Nedir?

Kendisini İslam yolunda hizmete adayan genç yazarın göz rengi çakır olmakla birlikte saç rengi siyahtır.

Yunus Oran’ın Yaşı Kaçtır?

Hayalhane’nin sevilen yüzü Yunus Oran, 1991 yılında dünya ya gelmiş ve şuan 26 yaşındadır.