Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Zeynep Kızıltan

Zeynep Kızıltan kimdir? Nerelidir?
0 845

Güzel oyuncu Zeynep Kızıltan, 1 Ocak 1985 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Doğma büyüme Ankaralı olan güzel, oyunculuğa merak sarmıştır.

Oyunculuk aşkı için Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü okumuştur. Zeynep Kızıltan buradan başarıyla mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra ilk olarak Parmaklıklar Ardında isimli dizi ile karşımıza çıkmıştır.

2 sene boyunca Parmaklıklar Ardında adlı dizide rol alan güzel oyuncu daha sonraları farklı yapımlarda rol almıştır. Kapadokya Düşleri, Ateşle Yürümek isimli dizilerde boy göstermiştir.

Sinema deneyimini ise 2010 senesinde Mahpeyker Kösem Sultan isimli filmle göstermiştir. Gülendem karakteri ile izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Yine aynı sene Türkan Saylan’ı konu alan Türkan isimli dizide rol almıştır. Bu dizideki oyunculuğu da izleyicilerce beğenilmiştir. TRT ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’da da rol almıştır. Bu dizide Goncagül karakterini canlandırmıştır.

Günah dizisinde rol alacak

Oyuncu Yalancı Bahar isimli dizide de rol almıştır. Son olarak yeni bir proje olan Günah dizisinde rol alacaktır. Bu dizide rol alacağı karakter henüz belli değildir.

Oyuncu 172 cm boyunda ve 53 kg ağırlığındadır. Oyuncunun medyaya yansıyan bir sevgilisi yoktur.